Kraków gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Będzie się działo!

To już 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierane będą pieniądze na walkę z sepsą. Podobnie jak w ubiegłych latach do gry z WOŚP włącza się Kraków i jego mieszkańcy. Na ulicach pojawiaą się wolontariusze z charakterystycznymi, kolorowymi puszkami, do których można wrzucać datki. Wspierający WOŚP przygotowali wiele atrakcji i wydarzeń. Oto tylko wybrane propozycje. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zlot samochodów ZŁOMBOL i miasteczko militarne
Gdzie: Rynek Podgórski
Kiedy: 29.01.23, g. 11:00
Grupa pasjonatów starych samochodów, rodem z PRLu, z ogromnymi sercami do pomagania czyli ekipa ZŁOMBOL zaprasza na Rynek Podgórski. Zaprezentują oni około 30 pojazdów.
Na Rynku Podgórskim atrakcji dostarczy także Stowarzyszenie Militarne Grot. W programie m.in.: wojskowy obóz, wystawka broni, strzelnica, militarna fotobudka, prezentacja umundurowania.
Więcej info: https://www.facebook.com/events/570061541329038

WOŚP na Rynku Głównym w Krakowie

Zdjęcie 1 z 41

  1. Finał z Grupą Golden Retrieverów
    Gdzie: Rynek Główny
    Kiedy: 29.01.23, g. 12:00
    To już niemal tradycja! Jak co roku Grupa Golden Retriever – WOŚP Kraków, będzie obecna na krakowskim Rynku Głównym, 29 stycznia, w samo południe! Już po raz 7. będziemy mieszkańcom i turystom umilać ten wspaniały dzień jakim jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie obędzie się bez psich całusów, przytulasów, merdania ogonem, szczekania hejnału – będzie gorąco! pomimo styczniowego chłodu!Zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież – okazja do zrobienia sobie super zdjęć z gromadzą około 40 Goldenów – nie byle jaką!
    Więcej info: https://www.facebook.com/events/575534284414526

Muzeum Krakowa gra z WOŚP
Gdzie: Muzeum Krakowa | Pałac Krzysztofory, (ul. Rynek Główny 35)
Kiedy: 27.01.23, g. 16:30 oraz 29.01.23, g. 10:00
Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej „Kraków od początku bez końca”. Kamil Stasiak zabierze Was w podróż po Krakowie dawnym i współczesnym, nie pomijając spraw związanych z działalnością społeczną i charytatywną. Cały dochód z oprowadzania przekazany zostanie na rzecz WOŚP.
Jak wziąć udział w oprowadzaniu?
Zapisujemy się w Centrum Obsługi Zwiedzających (info@muzeumkrakowa.pl, 12 426 50 60)
W dniu oprowadzania pobieramy bezpłatny bilet w Centrum Obsługi Zwiedzających (Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35). Obowiązuje limit osób! Na początku oprowadzania do puszki WOŚP, znajdującej się na wystawie, wrzucamy co najmniej równowartość biletu wstępu (bilet normalny 28 zł, bilet ulgowy 24 zł)
Udajemy się na wspólne zwiedzanie!

Gdzie: Muzeum Krakowa | Kamienica Hipolitów, (pl. Mariacki 3)
Kiedy: 29.01.23, g. 13:00
Zapraszamy na zwiedzanie wystawy stałej w Kamienicy Hipolitów. Na dwóch piętrach urządzono wystawę wnętrz (Mieszczański dom), których wystrój pozwala na odtworzenie realiów życia codziennego krakowskiego mieszczaństwa na przestrzeni kilku stuleci. Wystawa Was zachwyci, a prowadzący Michał Hankus dopełni całości pasjonującą opowieścią.
Jak wziąć udział w oprowadzaniu?
Zapisujemy się w Centrum Obsługi Zwiedzających (info@muzeumkrakowa.pl, 12 426 50 60)
Obowiązuje limit osób! Na początku oprowadzania do puszki WOŚP, znajdującej się na wystawie, wrzucamy co najmniej równowartość biletu wstępu (bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 12 zł)
Udajemy się na wspólne zwiedzanie!
Więcej info: https://www.facebook.com/events/2487591781407186

Impreza w CH Serenada
Gdzie: Centrum Handlowe Serenada (ul. Bora Komorowskiego 41)
Kiedy: 29.01.23, g. 10:00
W programie:
pokazy taneczne przygotowane przez tancerzy FunkyFree – Dance Studio i BailaTON,
występy lokalne,
o 13:00 koncert Rebeki,
o 16:30 koncert zespołu Ornette,
pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez ratowników Medcam Assistance,
prelekcje prozdrowotne przygotowane przez SKN Opieka Położnicza UJ,
liczne licytacje, które zasilą fundusz WOŚP na walkę z sepsą, a do wygrania będą: koszulki z autografem Marcina Gortata i piłkarzy Wisły Kraków, vouchery na kolacje dla dwojga w Alejo’s/ Tapas, grill & wine, degustacja wina w NOTO wine bar, książki kulinarne z dedykacją Ewy Wachowicz i voucherem niespodzianką, zajęcia sportowe Ninja Club Kraków, trening boksu tajskiego z trenerem kadry Polski Muaythai Rafałem Ślusarzem, weekend z Toyotą, liczne gadżety z logiem WOŚP oraz pyszny tort,
kącik dla najmłodszych, w którym będzie można pomalować twarz, zapleść warkoczyki czy wykonać prace manualne,
pokazy doświadczeń fizycznych oraz nauka bezpiecznego poruszania się po ulicy dla dzieci!

Małopolski Klub Paralotniowy – pokaz na Krakowskich Błoniach
Gdzie: Błonia Krakowskie
Kiedy: 29.01.23, g. 12:00 – 14:00
Zapraszamy na Krakowskie Błonia, gdzie będziemy kwestować na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapewniamy miłą atmosferę, bliski kontakt z pilotami i sprzętem lotniczym.
W samo południe wykonamy dla Was pokazy lotnicze! Nie siedźcie w domu, pobujajcie z nami w obłokach i przejrzyjcie na oczy!

10 Bieg Wielkich Serc
Gdzie: okolice Galerii Kazimierz
Kiedy: 29.01.23, g. 12:00
Zachęcamy do wzięcia w krakowskiej odsłonie wielkiego orkiestrowego biegania! Trasa biegu na 5 km: start w okolicy Galerii Kazimierz, Bulwar Kurlandzki, okolice Mostu Grunwaldzkiego, Bulwar Czerwieński (Smok Wawelski). Powrót tą samą trasą do Galerii Kazimierz. Start biegu będzie falowy co dwie minuty, wiec prosimy podczas zapisów zapisać się do odpowiedniej strefy czasowej. Impreza organizowana jest przez Sztab przy Hufcu ZHP Kraków-Podgórze.
Więcej info: https://www.facebook.com/events/867873057749365

III Ogniste Show, czyli zakończenie 31. Finału WOŚP w Nowej Hucie
Gdzie: Przed wejściem głównym Nowohuckiego Centrum Kultury, (al. Jana Pawła II 232)
Kiedy: 29.01.23, g. 19:30
Ogniste Show w wykonaniu grupy Spontan Fire po raz trzeci zagości na mapie Nowej Huty przed NCKiem! W styczniowy, finałowy wieczór, zapraszamy Was przed Nowohuckie Centrum Kultury do udziału w pokazie teatru ognia. Rozświetlimy wspólnie Hutę grając razem po raz 31. z WOŚP!
Więcej info: https://www.facebook.com/events/1219666582308918

XV Noworoczny Slalom Równoległy
Gdzie: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Kolna” (ul. Kolna 2)
Kiedy: 29.01.23, g. 12:00
Jeśli WOŚP to i również Noworoczny Slalom Równoległy! W tym roku, w tę niedzielę, zapraszamy Was na XV edycję tych zawodów kajakowych. Ciekawi jesteście jak nasi kajakarze z Krakowski Klub Kajakowy (i nie tylko) radzą sobie w zimą? Przyjdźcie i sami zobaczcie – będziemy czekać na Was przy samiutkim torze kajakowym w samo południe! Zapewnimy również możliwość nabycia ciepłej herbatki czy posiłku a cały dochód oczywiście przeznaczamy na tegoroczną zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Więcej info: https://kolna.pl/xv-noworoczny-slalom-rownolegly-29-01-2023/

Wszystkie wydarzenia w ramach 31. Finału WOŚP – Wydarzenia 31. Finału WOŚP w Krakowie – WOŚP w Krakowie – Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Urzędzie Miasta Krakowa (wosp.krakow.pl).

(red) (fot. Andrey Rafael/KRKnews)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie