500+ już na pierwsze dziecko? Premier mówi o planach PiS

Program 500+ zostanie rozszerzony na pierwsze dziecko? Taki pomysł ma część partii opozycyjnych. Premier Beata Szydło została zapytana o tę kwestię na antenie TVN24, a odpowiedź nie ucieszy tych, którzy oczekiwali takiej zmiany.

– Nie przewidujemy zmian w programie Rodzina 500+ w zakresie zwiększenia na kolejne dzieci. To nie jest program socjalny, tylko program prodemograficzny – odpowiedziała premier na pytanie widzów stacji o zwiększenie zasięgu programu także na pierwsze dziecko.

Widzowie sugerowali, że w obecnej sytuacji podział środków jest niesprawiedliwy. Otrzymują je rodziny z dwójką dzieci, a na pomoc nie mogą liczyć pary z jednym dzieckiem, którym niejednokrotnie takie wsparcie byłoby bardzo potrzebne.

Podczas tego samego programu premier odniosła się także do zapowiedzi Grzegorza Schetyny. Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że po przejęciu władzy, będą wypłacać pieniądze na każde dziecko.

– Ten sam Grzegorz Schetyna, w momencie gdy wprowadzaliśmy program Rodzina 500+ mówił, że jest to niemożliwe, że budżet się rozpadnie, a my oszukujemy Polaków – przypomniała Szydło.

(wm)

Zobacz także