Jeśli ktoś z utęsknieniem czeka na wiosnę, to dziś się nie doczeka. W Krakowie będzie deszczowo, a powietrze do najczystszych nie należy.
Chmury i przelotny deszcz – tak będzie wyglądał poniedziałek. Co więcej, w porównaniu z weekendem pogorszyła się jakość powietrza.
Według danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, poziom stężeń pyłów PM10, według średniej z godz. 1.00-7.00, zarejestrowany na stacjach pomiarowych w Krakowie wyniósł 43 ʮg/m3. Tymczasem dopuszczalna norma dobowa to 50ʮg/m3.
Popołudniem powietrze powinno być czystsze, ale na lepszą pogodę poczekamy dłużej. Słońce zza chmur być może wyjdzie już jednak we wtorek.
jk



