„Jesteśmy zdumieni, że temat ten został wykorzystany w kampanii wyborczej”

– Stanowczo protestujemy przeciwko planom wdrożenia w Krakowie technologii 5G zapowiedzianym przez Ministra Cyfryzacji i kandydatkę na urząd Prezydenta Miasta Krakowa z  ramienia Zjednoczonej Prawicy – piszą przedstawiciele stowarzyszeń w liście do prezydenta, premiera i ministrów.

Wprowadzenie w Krakowie technologii 5G zapowiedziała Małgorzata Wassermann.

– Jesteśmy zdumieni, że temat ten został wykorzystany w kampanii wyborczej. Od trzech kadencji Rady Miasta Krakowa udawało się problem wpływu pól elektromagnetycznych na zdrowie mieszkańców traktować jako problem ponad podziałami politycznymi – czytamy.

– Kraków przez ostatnie lata stał się pionierem na mapie Polski, a nawet świata w ochronie i informowaniu mieszkańców przed nowym zanieczyszczeniem środowiska, jakim jest elektrosmog. Na całym świecie trwają protesty przeciwko 5G, m.in w USA – dodają autorzy pisma.

Oto fragment petycji:

Stanowczo protestujemy przeciwko planom wdrożenia w Krakowie technologii 5G zapowiedzianym przez Ministra Cyfryzacji i kandydatkę na urząd Prezydenta Miasta Krakowa z ramienia Zjednoczonej Prawicy.

Dostępne na świecie raporty, ostrzegają o zagrożeniach jakie wynikają z wprowadzenia technologii 5G i Internetu Rzeczy, z których można przytoczyć m.in:

– zachwianie bezpieczeństwa Państwa, z uwagi na niespotykaną wcześniej łatwość cyberataków oraz kradzieży danych wrażliwych przez łącza bezprzewodowe;

– rozbudowanie infrastruktury telekomunikacyjnej oraz nieuchronnie zwiększenie poziomów PEM w środowisku; w efekcie: wzrost zachorowań wokół stacji bazowych i dramatyczny spadek wartości nieruchomości prowadzący rodziny do bankructwa;

– masowe narażenie całych pokoleń mieszkańców od poczęcia do starości na poziomy pól elektromagnetycznych i częstotliwości nie występujące w przyrodzie;

– wzrost osób e-uzależnionych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych;

– wycinanie drzew liściastych, które w okresie od wiosny do jesieni stanowią naturalną przeszkodę w miastach do prawidłowej transmisji fal elektromagnetycznych (milimetrowych) wykorzystywanych w 5G;

– wzrost emisji CO2 z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie energetyczne generowane przez urządzenia utrzymujące i przesyłające dane w „chmurze” oraz urządzenia mobilne pozostające cały czas „online”.

Przypominamy, że od trzech kadencji Radni Miasta Krakowa spotykają się z protestami mieszkańców dotyczących wprowadzania kolejnych technologii mobilnych (2G, 3G, 4G i 5G) bez wiarygodnych, zgodnych z naukowym paradygmatem badań ich oddziaływań na zdrowie. Ponadto w Krakowie mają miejsce samowole budowlane przy budowie i rozbudowie stacji bazowych telefonii komórkowej (SBTK) oraz bezprawne zwiększanie mocy nadawczej anten i poziomów pól elektromagnetycznych (PEM) w środowisku miejskim.

Z inicjatywy Radnych Miasta Krakowa, właśnie w Krakowie Prezydent organizuje od trzech lat. międzynarodowe konferencje, na których naukowcy prezentują najnowsze wyniki badań o wpływie PEM na ludzi i środowisko. Prezentowane są również innowacyjne rozwiązania technologiczne, które zapewniaj dostęp do dobrodziejstw technologii bezprzewodowych nie naruszając konstytucyjnych praw mieszkańców do ochrony zdrowia i własności.

Podpisali:

Stowarzyszenie Nasze Bielany, Tomasz Owca (wiceprezes), Barbara Gałdzińska-Calik (wiceprezes)
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przeciwdziałania Elektroskażeniom Prawo Do Życia, Zbigniew Gelzok (prezes)
Stowarzyszenie Przeciw Elektroskażeniom, Ryszard Dziworski (prezes), Henryk Banach (wiceprezes)
Polska Unia Właścicieli Nieruchomości, Tomasz Wilde (sekretarz generalny)
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Zespołem Aspergera i Ich Rodzin „jestem ZA”, Barbara Barwacz-Mikuła (prezes)

Cały dokument dostępny jest tutaj.

(rg)

fot. Jorge Lascar on Trend Hype / Foter

Najnowsze

Co w Krakowie