Takiego zarzutu pod adresem abpa Marka Jędraszewskiego jeszcze nie było…

Jeden z uczestników niedawnych uroczystości religijnych w Kalwarii Zebrzydowskiej napisał list do abpa Marka Jędraszewskiego. Jego treść opublikował na swoim Facebooku ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Podstawowy zarzut – kazanie było za długie.

Swój najnowszy wpis ksiądz Isakowicz-Zaleski rozpoczyna od przypomnienia, że Archidiecezja Krakowska wciąż nie opublikowała wniosków z Synodu, choć termin na taką publikację minął 30 czerwca 2022 roku. „Z przecieków wiadomo, że jedną z poruszonych spraw są długie (na ogół 45-minutowe) kazania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, przypominające bardziej profesorskie wykłady monograficzne niż żywe słowo skierowane dla Ludu Bożego” – twierdzi ksiądz Isakowicz-Zaleski. „Mimo tych uwag ze strony wiernych i duszpasterzy arcybiskup postępuje nadal tak samo, czego przykładem miało było jego niedzielne (oczywiście 45-minutowe) kazania, skierowane do wiernych, którzy stali na deszczu i wietrze w czasie dorocznych uroczystości w Kalwarii Zebrzydowskiej” – dodaje ksiądz Isakowicz-Zaleski.

I publikuje list uczestnika tych uroczystości. Oto pełna treść tego listu:
„Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Piszę do Księdza w sprawie wczorajszego kazania w Kalwarii Zebrzydowskiej, ponieważ wysłałem maila do metropolii Krakowskiej, ale wątpię żeby dotarł do Abp Jędraszewskiego. Dlatego pozwoliłem sobie przesłać kopie w.w. do Księdza z nadzieją, że ma ksiądz lepsze kontakty.
Ludzie byli szczerze zbulwersowani.
Kazanie trwało 45 min! w deszczu i wietrze. Treści nawet nie komentuję. Pozdrawiam Szczęść Boże
(imię i nazwisko do wiadomości adresata)

Szanowny Abp Marku
W odniesieniu do wczorajszego kazania w Kalwarii Zebrzydowskiej w skrócie muszę przedstawić opinię moją i wielu moich znajomych, jak również przypadkowo usłyszane.

  1. Brak wyczucia i nie dostosowanie długości kazania do danej sytuacji.
  2. Brak szacunku do drugiego człowieka, pielgrzymów.
  3. Przyczyna coraz mniejszej ilości pielgrzymów w Kalwarii, szczególnie młodych, takie kazanie w tych warunkach może tylko zniechęcić. bardzo dużo osób było z malutkimi dziećmi.
  4. Kazania większość osób nie słuchała, tylko komentowała kiedy wreszcie się skończy.
    Szczęść Boże!
    (imię i nazwisko do wiadomości adresata)”.

Archidiecezja krakowska wciąż nie opublikowała wniosków z Synodu, choć termin minął 30 czerwca br. Z przecieków wiadomo,…

Posted by Tadeusz Isakowicz-Zaleski on Tuesday, August 23, 2022

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie