Wyciekły kolejne maile ministra Dworczyka. Minister Adamczyk nie będzie zadowolony…

To się Andrzej Adamczyk dowiedział, co o nim myśli jego kolega z rządu Michał Dworczyk. Wyciekły kolejne maile z prywatnej poczty Michała Dworczyka. Ich treść opublikował serwis Poufna Rozmowa. Tym razem dowiadujemy się o jego opinii na temat ministra infrastruktury. Andrzej Adamczyk nie będzie z niej zadowolony…

Co Michał Dworczyk myśli o Andrzeju Adamczyku? „Takiej tępoty, połączonej z niekompetencją, bezinteresownym szkodnictwem lub zawiścią, zakłamaniem i zwykłym łajdactwem dawno nie widziałem” – miał napisać szef kancelarii premiera. Mail został napisany i wysłany po spotkaniu Michała Dworczyka i Andrzeja Adamczyka, które dotyczyło budowy dróg ekspresowych. W spotkaniu uczestniczył także Jerzy Kwieciński, który wtedy był ministrem finansów)

Oto treść tego maila:
„Spotkaliśmy się (Jerzy Kwieciński i ja) z Andrzejem Adamczykiem. Przedstawiłem prezentację, którą wczoraj widziałeś, Jurek potwierdził analizy oraz powołał się na nieformalną opinię międzynarodowej firmy doradczej potwierdzającej słuszność rozwiązania sudeckiego igreka w kontekście zwiększenia ruchu na S3. To dla nas niezwykle ważne w związku z zarzutami Komisji Europejskiej o zbyt mały ruch na S3 (odcinek przygraniczny) – grozi nam zwrot 2-3 mld zł (słowa Adamczyka). Adamczyk sprawiał wrażenie, że wcale nie słucha, bredząc tylko, że narażam skarb państwa na stratę miliardów i zaczął przekonywać, że trzeba dla S8 zrezygnować z kategorii S.
Jurek się włączył powtarzając argumenty i dodając, że dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba będzie prowadzić A4 nowym szlakiem (bardzo drogie rozwiązanie). Zirytowany Adamczyk sapiąc wezwał jako wsparcie dwójkę dyrektorów, którzy po zobaczeniu analizy najpierw zamilkli, a następnie pan dyrektor powiedział, że to mogą być „podkręcone” – tzn. fałszywe dane. Argumentów merytorycznych brak. Skończyło się tak, że wezmą materiały i będą je analizować (czytać, słuchać argumentów dlaczego nie da się tego zrobić.
Uwaga osobista. Takiej tępoty, połączonej z niekompetencją, bezinteresownym szkodnictwem lub zawiścią, zakłamaniem i zwykłym łajdactwem dawno nie widziałem. Jeżeli polityka ma wyglądać tak, że ludzie wyłącznie ze względu na małostkowość, dla własnej ambicji itp. narażają państwo na miliardowe straty i w taki sposób decydują o sprawach strategicznych z punktu widzenia kraju, to oznacza, że nie jesteśmy lepsi od PO”.

(red)

6 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie