Albańczycy zapłacili za fałszywe dokumenty, ale to był początek wydatków. Wpadli w Balicach

Straż graniczna w Krakowie-Balicach zatrzymała 2 pasażerów, którzy usiłowali wylecieć do angielskiego Doncaster, na podstawie podrobionych dokumentów tożsamości.

Mężczyźni okazali się obywatelami Albanii. Podczas kontroli granicznej próbowali, przy użyciu podstępu, wprowadzić w błąd funkcjonariuszy Straży Granicznej – posłużyli się sfałszowanymi dokumentami.

– Z ich wyjaśnień wynika, że podrobiony słowacki paszport oraz komplet czeskich dokumentów zakupili przed przyjazdem do Polski za 2 000 euro każdy. Albanię opuścili z powodów ekonomicznych, z zamiarem udania się do pracy w Anglii. Podróż do Polski odbyli autobusem, na podstawie własnych oryginalnych albańskich paszportów biometrycznych. Po przybyciu do Krakowa, spędzili noc w jednym z hosteli, a następnego dnia rano pojechali na lotnisko, by odlecieć  do Doncaster. Obaj mężczyźni podkreślali, że nie chcą ubiegać  się o azyl ani w Polsce, ani w Wielkiej Brytanii – informuje straż graniczna.

Cudzoziemcy przyznali się do zarzucanych czynów i zostali ukarani karami grzywny w wysokości 1 600 i 4 400 złotych oraz przepadkiem dowodów rzeczowych. Ale to nie koniec ich wydatków, bo zostali również zobligowani do pokrycia kosztów postępowania sądowego.

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie