Aleksander Miszalski: „Będziemy realizować program Lepszego Krakowa”

Poseł KO, kandydat na prezydenta Krakowa, Aleksander Miszalski oraz rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Stanisław Mazur podpisali oficjalne porozumienie, którego efektem jest wycofanie się Mazura i przekazanie poparcia dla Miszalskiego.

Podczas wspólnego briefingu prof. Stanisław Mazur, lider stowarzyszenia Lepszy Kraków wraz z kandydatem KO przedstawił 10 uzgodnionych obszarów programowych dla Nowego Krakowa. To m.in. start budowy metra i nowych linii tramwaju, reforma budżetu miasta, wprowadzenie miejskiej aplikacji KR-appka czy wprowadzenie nowych standardów ładu przestrzennego.

 – Podpisaliśmy porozumienie dotyczące naszej współpracy programowej, które gwarantują przyjęcie głównych postulatów Lepszego Krakowa po przyszłym zwycięstwie wyborczym Aleksandra Miszalskiego. To rozwiązania, nad którymi niezależni eksperci z Krakowa pracowali miesiącami i które mają wyznaczyć kierunki rozwojowe miasta – mówił Stanisław Mazur.

Mazur o zamiarze rezygnacji z kandydowania na prezydenta Krakowa na rzecz Miszalskiego poinformował w środę na zwołanym wspólnie z Miszalskim, briefingu prasowym. Przekazali wówczas, że zawarli porozumienie, zgodnie z którym Mazur wycofa się z kandydowania i poprze Miszalskiego w obliczu – jak to określono – „zagrożenia populizmem Łukasza Gibały i radykalizmem PiS”.

Podczas dzisiejszej konferencji poinformowali o zawarciu porozumienia programowego, które ostatecznie potwierdza synergię pomiędzy – jak mówili – środowiskiem obywatelskim stowarzyszenia Lepszy Kraków, złożonego z ekspertów, aktywistów miejskich, założonego przez Mazura, a środowiskiem polityków, samorządowców Koalicji Obywatelskiej. Porozumienie to oznacza, że Mazur formalnie wycofał się z kandydowania na urząd prezydenta, zarejestrowała to PKW.

 – To dowód na to, że nasz koalicja ze środowiskiem Lepszego Krakowa, oparta jest na zaproponowaniu krakowianom najlepszych rozwiązań, które oferuje merytoryczne środowisko pana profesora Mazura i nasza skuteczność polityczna – mówił Aleksander Miszalski i zadeklarował, że w przypadku zwycięstwa w wyborach prezydenckich realizować będzie 10 ustalonych punktów programowych. Łączymy to co fachowe, miejskie, obywatelskie, z tym co skuteczne i pragmatyczne w polityce, dzięki wsparciu rządowemu. To jest punkt wyjścia, bo te postulaty będą stale uzupełniane i rozwijane – dodawał kandydat KO na prezydenta Krakowa.

Główne 10 obszarów programowych dotyczy realizacji inwestycji transportowych, takich jak budowa pierwszej i planowanie kolejnych linii metra, rozwój połączeń tramwajowych i kolejowych. Uzgodniona została naprawa i reforma finansów publicznych miasta, przyjęcie Paktu dla Przestrzeni, przyspieszenie realizacji studium podstawowych tras rowerowych, rozwijanie terenów poprzemysłowych Nowej Huty, polityka ekologiczna ochrony powietrza i wód, rewitalizacja Wesołej i Grzegórzek.

 – Jestem idealistą, ale i pragmatykiem, a przede wszystkim mam w sercu dobro miasta i dlatego zdecydowałem się porzucić personalne ambicje, na rzecz odpowiedzialności za Kraków. Stworzyliśmy pragmatyczny sojusz, który zagwarantował środowisku Lepszego Krakowa istotny wpływ na realizowanie polityki miejskiej. Dlatego raz jeszcze zachęcam wszystkich Krakowian, w szczególności tych, których nasz program przekonywał, do głosowania na Aleksandra Miszalskiego, bo to jednoczesny głos na Lepszy Kraków- mówił rektor UEK.

– To nie jest sojusz wyłącznie po to, by powstrzymać wpływ na miasto Łukasza Gibały i PiS. To sojusz, by po zwycięskich wyborach, wykorzystując wiedzę i fachowość środowiska Lepszego Krakowa, realizować politykę, która będzie pchała w przyszłość nasze miasto – komentował Miszalski.

Patrycja Bliska 

Można łatwo oddać nieważny głos. Jerzy Muzyk oraz Stanisław Mazur „namieszali”

 

Najnowsze

Co w Krakowie