Apartament typu suite, co to oznacza?

Wielokrotnie, wybierając hotel, zwracamy głównie uwagę na położenie hotelu, dystans do morza bądź centrum miasta, odpowiednie warunki dla naszych dzieci czy wyżywienie. Równie dużą wagę powinniśmy przywiązywać do typu oferowanego nam pokoju hotelowego. Obecnie w ofercie widnieją różne nazwy pokojów i apartamentów, które różnią się od siebie zarówno przestrzenią, jak i dodatkowymi cechami. Nie zawsze wiemy, co naprawdę oznacza nazwa konkretnego typu pokoju. Dlatego właśnie przyda się klarowna informacja na temat tego, czym naprawdę jest apartament o zagadkowej nazwie Suite.

Apartament typu suite

Apartament typu suite to z reguły przestrzeń, w której skład wchodzą osobno sypialnia oraz pokój dzienny. Często taki apartament ma 2 osobne wejścia do tych pomieszczeń, a czasami są one również rozdzielone przestronnym korytarzem. Takie rozmieszczenie pomieszczeń sprawia, że z wypoczynkiem może cieszyć się kilka osób, zarazem zachowując swoją cenną prywatność i mając odpowiednio dużą przestrzeń do życia. W definicję apartamentu typu suite najczęściej wpisana jest też prywatna łazienka, która jest w pełni wyposażona. Znaleźć tam można toaletę, umywalkę, kabinę prysznicową lub wannę oraz inne przedmioty, które mogą ułatwić nam pobyt jak suszarka i lokówka, czyli wszystko, czego można wymagać od dobrze urządzonej łazienki.

W apartamentach typu suite bardzo często zdaża się, że pokój dzienny pełni również funkcję sypialni. Jest to możliwe dzięki rozkładanej sofie. Takie rozwiązanie sprawia, że duża rodzina będzie mogła spędzić noc, ciesząc się prywatnością. Wiele apartamentów typu suite wyposażonych jest również w balkon. Istnieją hotele, które wyposażają apartamenty w osobną przestrzeń na aneks kuchenny. Dzięki temu apartament jest nie tylko wygodny, ale także samowystarczalny.

Apartament typu suite junior

Apartament typu suite junior jest równie popularnym rozwiązaniem i bardzo często możemy trafić na tak nazwaną ofertę, przeglądając strony rezerwacyjne różnych hoteli. Podstawową różnicą pomiędzy apartamentami typu suite a suite junior jest fakt, iż w junior również są 2 wydzielone części, z tym że są to część dzienna oraz sypialnia, wydzielone z jednego pomieszczenia. Podział ten jest z reguły stworzony przy użyciu zmiany koloru ścian w określonym miejscu lub oddzielenie meblami tego miejsca, w którym część wypoczynkowa przechodzi w dzienną. Apartament typu suite junior jest zazwyczaj mniej kosztowną opcją niż apartament typu suite. Przykładowe apartamenty o podobnym charakterze odnajdziesz na stronie: https://www.blueapart.pl/

 

Jaka jest różnica w cenie, gdy wybieramy apartament typu suite

Cena apartamentu jest ściśle uwarunkowana tym, czy hotel umiejscowiony jest w regionie turystycznym. Fundamentalne jest też to, ile gwiazdek posiada sam hotel. Porównując jednak ceny różnych pokoi i apartamentów w jednym hotelu, można zauważyć, iż cena apartamentu typu suite jest większa o około 100 do nawet 400 złotych. Jest to jednak doskonały wybór dla całej rodziny, która nie chce wynajmować 2 osobnych pokojów w hotelu, lecz chce również cieszyć się prywatnością oraz mieć możliwość wypoczywania w wyznaczonej strefie dziennie w przypadku, gdy pogoda na dworze nie sprzyja. Zarówno apartament typu suite, jak i suite junior to świetny wybór na udane wakacje.

 

Najnowsze

Co w Krakowie