Bądźcie czujni! Rozdają darmowe bilety do krakowskich teatrów

62 spektakle i przedsięwzięcia teatralne, w tym dziewięć przedstawień plenerowych. W nocy z 11 na 12 w Krakowie odbędzie się Nocy Teatrów, a od środy można odbierać bezpłatne wejściówki.

Podczas Nocy Teatrów prezentowane są najciekawsze spektakle teatralne sezonu, a także odbywają spotkania z aktorami i ludźmi teatru, zwiedzanie teatralnych zakamarków niedostępnych na co dzień dla widzów oraz multimedialne prezentacje.

– Zgodnie z piętnastoletnią tradycją w jedną z czerwcowych nocy zamieniamy nasze miasto w wielką scenę teatralną z bardzo bogatą i różnorodną ofertą. W Krakowie funkcjonuje co najmniej 65 aktywnych artystycznie teatrów. 11 z nich to teatry publiczne z 24 scenami. Pozostałe to teatry prowadzone m.in. przez organizacje pozarządowe, sceny działające w ramach instytucji kultury, placówek oświatowo-wychowawczych, wyższych uczelni, agencji artystycznych oraz teatry nieformalne. Wszystkie te instytucje angażują się w Noc Teatrów i współpracują, chcąc pokazać publiczności to, co najciekawsze w repertuarach – mówi Katarzyna Olesiak, dyrektorka Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK, która zaprasza do poznania oferty Nocy Teatrów i udziału w wydarzeniu.

– Poza ofertą najbardziej znanych czy „klasycznych” teatrów, propozycje na czerwcową noc przygotowały także m.in. teatry ciała, ruchu i tańca, teatry plenerowe i uliczne, kabarety, teatry muzyczne i wiele innych. Olbrzymie zainteresowanie spektaklami świadczy o tym, że formy organizacyjne teatrów nie mają żadnego znaczenia dla widzów, bo teatr dzieli się na dobry i zły, a krakowskie teatry należą do najlepszych w Polsce! – dodaje dyrektor Olesiak.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny – warto jednak pamiętać, że na większość spektakli obowiązują nieodpłatne wejściówki. Będzie je można odbierać od 8 czerwca w siedzibach poszczególnych teatrów.

Na część spektakli będzie obowiązywała rezerwacja telefoniczna lub mailowa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie krakowskienoce.pl.

 

Najnowsze

Co w Krakowie