Balu na halloween w szkole nie będzie. Po interwencji kurator oświaty

„Uczniowie jednej klasy ze szkoły podstawowej w Krakowie w środę mieli bawić się na balu halloweenowym. Nie będą. Po skardze jednego z rodziców w szkole interweniowało małopolskie kuratorium oświaty i zabawę odwołano” – informuje miastopociech.pl

Jak podaje portal, bal w krakowskiej podstawówce miał trwać tylko godzinę, uczniowie mogli się przebrać, a rodzice z trójki klasowej zorganizowali słodki poczęstunek. „Niestety jednemu z rodziców nie spodobał się pomysł wychowawcy klasy i zadzwonił do kuratorium oświaty z prośbą o interwencję. Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty natychmiast zareagowała na to zgłoszenie i bal odwołano” – czytamy na miastopociech.pl. Wychowawca klasy przesłał do rodziców maila z informacją o odwołaniu zabawy.

Okazuje się, że to nie pierwsza interwencja kuratorium w tej szkole. – Niedawno w naszej podstawówce zorganizowana została wystawa w związku z programem wymiany młodzieży Erasmus. Jednym z rekwizytów była tęczowa parasolka, ponieważ tęcza jest symbolem Erasmusa. Jakiś rodzic zadzwonił do kuratorium ze skargą, że szkoła promuje LGBT i parasolkę usunięto – powiedziała Miastu Pociech Natalia Nazim, mama jednej z uczennic.

(red)

7 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie