Barbara Nowak: to ewenement logiczny. O kim te słowa?

Małopolska kurator oświaty nie przebiera w słowach, jeśli idzie o krytykę osób o innych poglądach niż ona. Tym razem dostało się grupie Polskie Babcie, która protestowała przeciwko „niszczeniu edukacji” przez Barbarę Nowak. „Uwaga na wulgarne starsze kobiety, które deprawują wnuczki” – tak krakowski protest Polskich Babć skomentowała kurator oświaty Barbara Nowak.

W piątek, 16 września 2022 roku, przed siedzibą Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie pojawiła się grupa Polskie Babcie. To był protest przeciwko „niszczeniu polskiej edukacji”. Protest nie zyskałby na popularności, gdyby nie odniosła się do niego kurator Barbara Nowak. „Uwaga na wulgarne starsze kobiety, które deprawują wnuczki. Dziś takie zaobserwowano pod krakowskim Kuratorium. Mówią o sobie, że nie tolerują nietolerancji, na potwierdzenie pokazują środkowy palec. Mówią o sobie „polskie babcie” i chodzą z tęczowymi flagami. Ewenement logiczny” – napisała na swoim Twitterze małopolska kurator oświaty.

Polskie Babcie to stowarzyszenie zarejestrowane w listopadzie 2020 roku. Ale pierwsze działania tej grupy w wieku 60+ to rok 2015 – protesty przeciwko łamaniu konstytucji przez rządzące w kraju Prawo i Sprawiedliwość. W swojej deklaracji Polskie Babcie nie kryją, że walczą m.in. o „Polskę bez pisu”. A takim plakatem zachęcały do protestu przed małopolskim kuratorium oświaty.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie