Będą masowe szczepienia przeciwko Covid-19? W Krakowie ruszają szkolenia, są setki chętnych!

Farmaceuci, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni – przedstawiciele tych zawodów wkrótce mogą zacząć pomagać szczepić przeciwko Covid. 

Taką akcję speira m.on. Uniwersytet Jagielloński-Collegium Medicum, który w najbliższych dniach rozpocznie organizację Szkoleń uprawniających do przeprowadzania szczepień przeciwko Covid – 19 dla farmaceutów, fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych – moduł praktyczny.
 
„W pierwszym dniu rejestracji na kursy zgłosiło się aż ponad 500 farmaceutów i diagnostów laboratoryjnych oraz fizjoterapeutów, którzy chcą wesprzeć system ochrony zdrowia w procesie powszechnych i masowych szczepień odciążając lekarzy, pielęgniarki, ratowników walczących w trudnych czasach pandemii o życie pacjentów” – czytamy w komunikacie.
 
Szczegóły dla zainteresowanych
 
Zapisy na bezpłatne szkolenia uprawniające do przeprowadzania szczepień przeciwko COVID – 19 prowadzą samorządy zawodowe. Szkolenia mają formę hybrydową składają się z dwóch części: teoretycznej odbywającej się w formie on-line oraz praktyki w warunkach symulowanych.
 
1. Moduł teoretyczny realizowany jest przez CMKP w Warszawie na platformie Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego https://med-learning.cmkp.edu.pl/course/index.php?categoryid=2 . Zaliczenie modułu teoretycznego odbywa się w formie testu. Pozytywny wynik testu warunkuje dopuszczenie do odbycia modułu praktycznego.
 
2. Moduł praktyczny realizowany będzie przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum we współpracy z Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum.
 
Szkolenie praktyczne w wymiarze 4 godzin dydakt. obejmuje naukę podania szczepionki w postaci iniekcji domięśniowej oraz podjęcia działań w przypadku wystąpienia nagłej reakcji alergicznej lub innego stanu zagrożenia życia pacjenta następującego bezpośrednio po przeprowadzeniu szczepienia. Będzie realizowane w równoległych grupach ćwiczeniowych w godzinach: 8.00-11.30 ; 12.00-15.30; 16.00-19.30 w Krakowie w obiekcie Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum przy ul. Michałowskiego 12, w terminach:
 
1) Poniedziałki: 12, 19, 26 kwietnia 2021 roku
2) Soboty: 10,17,18 kwietnia 2021 roku
3) Niedziele: 11,18,25 kwietnia 2021 roku
 

Rekrutacja odbywa się TUTAJ.

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie