Będzie kolejny wniosek o odwołanie Barbary Nowak. Tylko po co?

Musisz przeczytać

Im bardziej opozycja będzie domagać się dymisji Barbary Nowak, tym bardziej Prawo i Sprawiedliwość będzie bronić małopolskiej kurator oświaty. Kolejne wnioski o jej odwołanie będą tylko przyczynkiem do starcia między przeciwnikami a zwolennikami przedstawicielki partii rządzącej, odpowiedzialnej za oświatę w naszym regionie.

– Ponad podziałami politycznymi zdecydowaliśmy się wspólnie złożyć do Ministra Edukacji i Nauki wniosek o odwołanie ze stanowiska Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak – informuje Mateusz Szymanek, prezes Młodej Prawicy w Małopolsce. To młodzieżówka Porozumienia Jarosława Gowina, ale razem z nią dymisji Barbary Nowak domagać się się będą młodzieżówka Platformy Obywatelskiej, Pokolenie 2050 Szymona Hołowni i Młodzi Ludowcy. O szczegółach przedstawiciele opozycyjnych młodzieżówek mają poinformować w piątek.

Nie należy spodziewać się niczego nowego. Kontrowersyjne wpisy w mediach społecznościowych i opinie wyrażane przez panią kurator przysparzają jej zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jej religijne i polityczne zaangażowanie, które dla opozycji jest niedopuszczalne, dla rządzącej ekipy jest największą jej zaletą. PiS nie może więc odwołać kuratorki, która z takim sercem broni najważniejszych dla PiS wartości.

Barbara Nowak będzie więc tak długo kuratorem oświaty w Małopolsce, jak długo w kraju będzie rządzić PiS. Chyba że sama zrezygnuje lub awansuje. Ale już tyle razy media przymierzały ją do nowych stanowisk, że kolejne spekulacje na ten temat będą tak samo mało realne jak wniosek opozycji o jej odwołanie.

Grzegorz Skowron

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca