Biały Zakrzówek czeka na morsy. Wejście do wody jeszcze w tym roku

Latem nie udało się skończyć budowy kąpieliska i udostępnić go plażowiczom. Wtedy padła obietnica, że być może jeszcze w tym roku pierwsi chętni wejdą tam do wody. I wszystko wskazuje na to, że tak się stanie – 26 grudnia 2022 roku planowana jest kąpiel morsów. Biały Zakrzówek już na nich czeka…

Biały Zakrzówek

Zdjęcie 1 z 15

Morsy wejdą do wody nie w basenach, tylko na dzikiej plaży. Ich spotkanie ma się odbyć w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w godz. 9-12. O ich kąpieli mówi niedawno w Radio Kraków dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf, który informował o udostępnieniu części Zakrzówka. – Będzie to pierwsza część, która zostanie udostępniona mieszkańcom. A ponieważ będzie to pełnia zimy, z okazji skorzystać więc mogą osoby morsujące, ale nie tylko. Nad brzegiem można będzie pospacerować, spędzić trochę czasu, zobaczyć, jak zmieniło się to miejsce” – mówił w Radio Kraków dyrektor Kempf.

Do końca tego roku mają się zakończyć prace w budynku głównym, w którym znajdą się toalety i przebieralnie. Całe kąpielsko, w tym podwieszane baseny, ma zostać oddane do użytku latem przyszłego roku.

(red) (fot. KRKnews)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie