Małopolski biskup wie, co prowadzi do związków homoseksualnych i krzywdzenia dzieci

Biskup tarnowski (pomocniczy) Leszek Leszkiewicz twierdzi, iż to dobrobyt może sprawić, że człowiek zacznie „żyć wbrew własnej naturze”. Według małopolskiego hierarchy kościelnego na skutek dobrobytu człowiek będzie myślał, że można skrzywdzić dzieci i żonę lub męża, że może zrujnować rodzinę, że może próbować swojego szczęścia na drodze związków homoseksualnych, na drodze różnego rodzaju wynaturzeń związanych z życiem seksualnym. Kazanie wygłoszone przez biskupa Leszkieiwcza na rozpoczęcie odpustu w Limanowej zrelacjonował portal limanowa.in.

Biskup Leszek Leszkiewicz mówił wiernym, że obecnie żyją w tak dobrych materialnie czasach jak nigdy wcześniej. I ostrzegał ich prze skutkami dobrobytu. Dobrobyt może sprawić, że pojawi się pokusa, by odejść od Boga. Może sprawić, że człowiek może żyć w przekonaniu: „ja sobie poradzę”. Dobrobyt może sprawić, że zaczniemy wymyślać, co jeszcze możemy osiągnąć, czego jeszcze możemy zakosztować. Dobrobyt może sprawić, że sakramentalny związek małżeński tak łatwo można zniszczyć. Dobrobyt może sprawić, że człowiek będzie znudzony tym, co ma, będzie myślał, że gdzieś indziej jest lepiej. Będzie myślał, że można skrzywdzić dzieci i żonę lub męża, zrujnować rodzinę – stwierdził biskup tarnowski.

Przekonywał też dobrobyt prowadzi do tego, że człowiek chce „zacząć żyć wbrew własnej naturze”. Może próbować swojego szczęścia na drodze związków homoseksualnych, na drodze różnego rodzaju wynaturzeń związanych z życiem seksualnym, takiej czy innej próby. „Bo ma do tego prawo”. Na tej drodze także człowiek nie znajdzie szczęścia. To jest bluźniercze, by domagać się, żeby Bóg pobłogosławił grzech, żeby Bóg stanął po stronie grzechu i by powiedział, że to, co niedawno było grzechem, dziś już nim nie jest – przytacza słowa biskupa portal limanowa.in.

Biskup nawiązał też do dyskusji wywołanej przez księdza Tadeusza Isakowicza Zaleskiego na temat długości kazań.  – Często, gdy przyjeżdżam na Mszę św. do różnych parafii i słyszę: „księże biskupie, byle krótko było”. Bo nikt nie chce przeciągać. Jeśli to jest nasze zmartwienie dotyczące Mszy świętej, to znaczy, że zapomnieliśmy o Bogu – to kolejny cytat podawany na limanowa in. Cała relacja – Biskup na odpuście: dobrobyt może prowadzić do „wynaturzeń seksualnych” (limanowa.in).

(red)

5 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie