„Borek Fałęcki I” na „Solvay”, „Solvay na Kościuszkowców”. Przystanki w Krakowie zmieniają nazwy

Od 22 czerwca 2024 roku w Krakowie zostaną wprowadzone zmiany w nazwach przystanków komunikacji miejskiej. Jest to część długofalowej strategii miejskiej, mającej na celu ułatwienie poruszania się po mieście, zwłaszcza dla turystów.

 – Nowe nazwy przystanków będą bardziej intuicyjne, ponieważ będą odnosić się do nazw ulic, przy których są zlokalizowane, zamiast nazw obiektów czy miejsc – podkreśla urzad miasta. 

Co się zmieni? Od 22 czerwca przystanek Lubocza PKP zmieni nazwę na Lubocza SKA. Nowa nazwa odzwierciedla lokalizację przy stacji Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, co ma lepiej oddawać funkcję przystanku. Podobnie, przystanek Tischnera zostanie przemianowany na Bonarka SKA, co wskazuje na bliskość centrum handlowego Bonarka i stacji SKA, ułatwiając orientację pasażerom.

Przystanek Bieżanów zmieni nazwę na Kokotów SKA, aby lepiej oddać lokalizację przy stacji SKA w Kokotowie. Z kolei przystanek Jeżowa zostanie przemianowany na Botewa, zgodnie z nazwą ulicy, przy której się znajduje. Przystanek Zatyka będzie teraz nazywał się Stręcka, co również nawiązuje do nazwy ulicy, pomagając w lepszym zlokalizowaniu przystanku.

Podobnie, przystanek Pod Fortem zmieni nazwę na Os. Pod Fortem, co precyzyjniej wskazuje na lokalizację w obrębie osiedla Pod Fortem. Przystanek Borek Fałęcki I zostanie przemianowany na Solvay, co nawiązuje do historycznej nazwy dzielnicy i ma na celu lepsze zidentyfikowanie lokalizacji przystanku. Natomiast przystanek Solvay otrzyma nową nazwę Kościuszkowców, co odnosi się do ulicy Kościuszkowców i ma ułatwić turystom orientację.

 – Głównym celem tych zmian jest poprawa nawigacji po mieście, szczególnie dla turystów, którzy często mają trudności z orientacją w nowym miejscu – wyjaśnia krakowski magistrat. 

Mieszkańcy apelują o przystanek tramwajowy, urząd stanowczo odmawia. „Chodzi o dwie minuty”

Najnowsze

Co w Krakowie