„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Brutalne słowa byłego księdza o dzieciach z in vitro. Jest komentarz z krakowskiej kurii

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

W niedzielę wielkanocną w Grzechyni pod Makowem Podhalańskim były ksiądz Piotr Natanek zaatakował dzieci poczęte metodą in vitro.

Natanek mówił bardzo kontrowersyjnie. „Wiem, że wielu z was oburzą te słowa, ale zapowiadałem, że padną tu ciężkie słowa dotyczące waszego bytu, waszej ludzkiej istoty. Ilu z was przeżyło dramat, kiedy usłyszało wyjaśnienie w naszych orędziach Pana Boga na temat 10 przykazań, z których jasno wynikało, że dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem? Nie istotą. Jest zwierzęciem” – powiedział były duchowny.

Natanek nie jest już księdzem (został suspendowany), ale wciąż wygłasza swoje „nauki”, które trafiają też do internetu.

Teraz w sprawie jego kazania głos zabrał Łukasz Michalczewski, rzecznik archidiecezji krakowskiej.  – Odprawianie przez niego mszy świętej wbrew zakazom jest niegodziwe i świętokradzkie, a jego spowiedzi są nieważne. Kara ta została mu wymierzona za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo oraz głoszone słowa niezgodne z nauką Kościoła – stwierdził w rozmowie z KAI. Dodał też, że grupa wiernych skupiona wokół Natanka „nosi znamiona sekty”.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca