Budowa nowej strażnicy dla strażaków dobiega końca (ZDJECIA)

Do końca tego roku mają zostać zakończone prace związane z budową remizy w rejonie skrzyżowania ulic Wrobela i Rącznej. Aktualnie trwa montaż stolarki okiennej i drzwiowej, bram garażowych, finalizowane są prace związane z montażem ostatnich elementów płyt dachowych i ściennych. Na realizację inwestycji przeznaczono prawie 3 mln  złotych.

W dzielnicy Podgórze trwają  prace przy budowie remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej Przewóz. Inwestycja ma na celu zapewnienie zaplecza dla jednostki OSP Przewóz, reaktywowanej po powodzi w 2010 roku. Dodatkowo budynek może służyć jako magazyn sprzętu ratowniczo-gaśniczego i przeciwpowodziowego wykorzystywanego w działaniach ratowniczych na terenie miasta. 

 – Zasadnicza konstrukcja przyszłej remizy jest już gotowa. Dotychczas wykonano m.in. fundamenty budynku wraz z izolacją, kanalizację podposadzkową, żelbetowe schody, zamontowano konstrukcję stalową w części socjalnej, garażu i wieży budynku, posiadającej żelbetowy stron – informuje  Zarząd Inwestycji Miejskich.

W nowej remizie pomieszczą się garaże, część socjalno – techniczna, biura, szatnie, łaźnie oraz sala konferencyjna. Na tym nie koniec. Znajdzie się tu także magazyn na sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz przeciwpowodziowy. Będzie wykorzystywany w akcjach na terenie całego Krakowa. Tuż obok budynku, pod ziemią, będzie zakopany zbiornik retencyjny.

W kosztach budowy partycypuje Dzielnica XIII – Podgórze, która przekazała na ten cel środki z budżetu dzielnicowego. 

Najnowsze

Co w Krakowie