Były kandydat PiS na prezydenta Krakowa też nie chce współpracować z Beatą Szydło?

Musisz przeczytać

Nominacja Beaty Szydło do rady przy Muzeum Auschwitz – Birkenau wciąż wywołuje emocje. Z zasiadania w gremium nadzorującym pracę muzeum rezygnują kolejne osoby. Wśród nich jest były kandydat PiS na prezydenta Krakowa – Marek Lasota.

Była premier, a obecnie europosłanka Beata Szydło została powołana do rady Muzeum Auschwitz – Birkenau. Jako pierwszy – w reakcji na taką nominacje – zrezygnował Stanisław Krajewski, filozof żydowskiego pochodzenia, działacz mniejszości żydowskiej w Polsce. Są już kolejne rezygnacje – Krystyny Oleksy, byłej wicedyrektor Muzeum Auschwitz oraz Marka Lasoty, dyrektora Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Marek Lasota był kandydatem PiS na prezydenta Krakowa w 2014 roku. Wtedy ówczesna posłanka opozycji popierała w kampanii wyborczej Marka Lasotę, który w drugiej turze przegrał z Jackiem Majchrowskim.

Teraz Marek Lasota wysłał do wicepremiera Piotra Glińskiego list, w którym składa rezygnację z zasiadania w radzie Muzeum Auschwitz. „Proszę przyjąć moją spowodowaną ważnymi okolicznościami rezygnację z członkostwa w Radzie Muzeum przy Państwowych Muzeum Auschwitz – Birkenau” – to jedyne zdanie z listu cytuje „Gazeta Wyborcza”. W piśmie prof. Stanisława Krajewskiego wyraźnie była mowa o upolitycznieniu rady.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca