Całkowity lockdown tuż, tuż. Są pierwsze przecieki: Wielkanoc w gronie pięciu osób?!

Najpewniej w czwartek rząd ogłosi wprowadzenie twardego lockdownu w Polsce. Tak informują źródła dziennikarzy RMF i Wirtualnej Polski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski miałby ogłosić nowe regulacje w czwartek, a pełny lockdown rozpocząłby się na początku przedświątecznego tygodnia.

Jak ustalili dziennikarze wp.pl w rządowych źródłach, rozważane są: zmniejszenie liczby osób w sklepach, zmniejszenie liczby osób w kościołach, zamknięcie marketów budowlanych, sklepów RTV/AGD, przemieszczanie się jedynie w gronie osób bliskich. Resort zdrowia będzie apelował o spędzenie świat wielkanocnych „jedynie w gronie bliskich osób (maksymalnie 5)”.

Tymczasem radio RMF informuje, rozważania na temat ostrzejszego lockdownu nie dotyczą pytania „czy” tylko „kiedy”.

„Możliwe są też u nas pewne ograniczenia w handlu, polegające na przykład na zmniejszeniu liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepach. W zamian wydłużone miałyby zostać godziny funkcjonowania sklepów. Bardzo prawdopodobne jest także zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz sklepów budowlanych i RTV AGD” – czytamy w serwisie RMF.

(ko)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie