Chcesz iść na spacer do lasu? Zapomnij! Leśnicy zabraniają wejść do Lasku Wolskiego czy Puszczy Niepołomickiej

fot. Wikipedia

W czasie epidemii koronawirusa mieszkańcy Krakowa i okolic zamiast wybrać się do parku, woleli… pojechać do lasu. W efekcie na znanych trasach turystycznych są tłumy, a kolejne nadleśnictwa zaczynają zabraniać wstępu do lasu. Nie wejdziemy m.in. do Lasku Wolskiego, Puszczy Niepołomickiej czy Dolinek Krakowskich.

Popradzki Park Krajobrazowy, Rudniański Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie i Puszcza Niepołomicka pozostaną zamknięte dla turystów. Decyzje podjęły Nadleśnictwa: Krzeszowice, Niepołomice, Limanowa oraz Piwniczna. Niedostępny staje się także Lasek Wolski, znajdujący się w Krakowie. 

W Nadleśnictwie Piwniczna niedostępne są Leśnictwa: Roztoka Wielka, Roztoka Mała, Rzyczanów, Łomnica, Wierchomla, Runek, Zubrzyk, Szczawnik, Żegiestów, Majerz, Jastrzębik i Majdan.

W Nadleśnictwie Niepołomice zamknięte zostały Leśnictwa: Ispina, Dziewin, Gawłówek, Baczków, Hysne, Kłaj, Przyborów i Sitowiec.

W Nadleśnictwie Limanowa nie wejdziemy do Leśnictw: Gorc, Jaworz, Kiczora, Lubogoszcz, Łopień, Mogielica, Skalne, Kostrza i Ostra.

W Nadleśnictwie Krzeszowice zamknięte zostały Leśnictwa: Zabierzów, Czerna, Dubie, Alwernia, Brodła, Kopce i Tenczynek. 

Na tej stronie znajdziecie aktualne dane z mapą. 

js

Zobacz także