Ciekawa akcja. „Jak cię widzą, tak cię omijają”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu wiedzą, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez najmniej uprzywilejowanych uczestników ruchu drogowego, czyli przez pieszych i rowerzystów. Znajomością zagadnień z tego tematu wykazali się już w zeszłym roku, zdobywając tytuł NAJBARDZIEJ ODBLASKOWEJ SZKOŁY W POWIECIE NOWOSĄDECKIM.

W tym roku Szkoła przystąpiła do X edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności szkół i społeczności lokalnych w zakresie świadomości korzystania z elementów odblaskowych w myśl zasady, iż „odblaski nie świecą w szufladzie”.

By pokazać, ale również wpłynąć na pozytywne nawyki, 20 WRZEŚNIA O GODZINIE 16:30 spod szkoły (ul. Daszyńskiego 23) wystartuje II ODBLASKOWY RAJD ROWEROWY. Uczniowie i ich rodzice pokonają kilka kilometrów ulicami Starego Sącza ubrani w kamizelki lub inne elementy odblaskowe.

Pamiętaj, że „jak cię widzą, tak cię omijają”. Noś odblaski!

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie