„Cokolwiek zrobi prezydent Duda, będzie poddany ostrej krytyce”

– Doradzam Prezydentowi RP, żeby nie zważał na żadne głosy krytyki, lecz rozbił wyłącznie to, co nakazuje mu sumienie – pisze w felietonie dla KRKnews dr Jerzy Bukowski. 

Jerzy Bukowski

Cokolwiek by zrobił, albo nie zrobił prezydent Andrzej Duda w czasie obecnej pandemii, będzie podlegało ostrej krytyce jego politycznych przeciwników.

Jeździ po kraju – niedobrze, bo naraża na zarażenie koronawirusem siebie, swoje otoczenie i osoby, z którymi się spotyka. Gdyby zamknął się w swojej siedzibie też byłby bezpardonowo oskarżany, tym razem o tchórzostwo i o utratę kontroli nad przebiegiem wypadków.

Działoby się tak również bez kontekstu kampanii prezydenckiej, chociaż wyzwala ona dodatkowe emocje. Taki mamy od dawna polityczny klimat w Polsce  i dlatego doradzam Prezydentowi RP, żeby nie zważał na żadne głosy krytyki, lecz rozbił wyłącznie to, co nakazuje mu sumienie i jest według niego zgodne z racją stanu Rzeczypospolitej w okresie poważnego zagrożenia jej obywateli.

dr Jerzy Bukowski

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.

 

Najnowsze

Co w Krakowie