Właśnie wyszliśmy z Unii Europejskiej, czyli sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie

Musisz przeczytać

To już nie jest igranie z ogniem – to odpalenie bomby atomowej, a przynajmniej granatu trzymanego w kieszeni. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości polskiej konstytucji nad prawem unijnym to Polexit. Rządzący w Polsce przypomnieli starą zasadę wypowiedzianą w komedii „Sami swoi”. – Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie – mówi jedna z bohaterek tego filmu i wsadza synowi granat do kieszeni. Polska władza właśnie ten granat odbezpieczyła.

Czy to jest zaskoczenie? Nie! Od kilku lat obecny rząd konsekwentnie dąży do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Jeszcze niedawno oficjalnie temu zaprzeczał, ale reformę sądownictwa prowadził w taki sposób, że krok po kroku łamał unijne przepisy. Od jakiegoś czasu to ze strony ekipy rządzącej płyną sygnały, że nasza obecność w UE wcale nie przynosi nam takich korzyści, jak się to powszechnie sądzi. A ostatnio padły nawet stwierdzenia, że jest u nas tak dobrze, że nie potrzebujemy unijnych funduszy.

I wszystko wskazuje na to, że ich nie dostaniemy. Samorządy uległy i uchyliły uchwały anty LGBT. Ale przed wytkaniem nam, że nasze sądy nie są sądami, rządzący w Polsce już się nie ugięły. Bo rząd chce, by sądy były takie, by sprawiedliwość była po jego stronie. Po dzisiejszym wyroku uznającym, że niektóre przepisy Unii Europejskiej są niezgodne z polską konstytucją trudno się spodziewać, by Bruksela przełknęła taki „afront”. Co ważniejsze – skoro unijne przepisy łamią naszą konstytucję, to nie możemy być w Unii Europejskiej. Polski rząd natychmiast powinien ogłosić Polexit!

Że wyrok TK to kolejny straszak? Można by taj sądzić, gdyby nie odbezpieczony granat w kieszeni… Czy zdajemy sobie sprawę, że ten granat zaszkodzi bardziej nam, bo jest w naszej kieszeni. Unia się otrzepie z kurzu i będzie mieć jeden kłopot mniej.

Grzegorz Skowron

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

19 KOMENTARZE

19 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca