Darmowe sadzonki na Alejach Trzech Wieszczów

Kolejny już raz Lasy Państwowe ruszyły z akcją SadziMY. Dziś i jutro na krakowian czekają drzewa i krzewy do odebranie zupełnie za darmo. Żeby dostać sadzonkę, wystarczy przyjść pod biuro biura RDLP przy Al. Juliusza Słowackiego 17a.

2 i 3 października odbędzie się piąta edycja akcji #sadziMY. Wyjątkowa, bo wprowadzająca w rok stulecia Lasów Państwowych. Z tej okazji leśnicy przygotowali  milion darmowych sadzonek, które będzie można odebrać w całej Polsce.

– Zapraszamy do biura RDLP w Krakowie po odbiór sadzonek gatunków drzew rodzimych (ilość ograniczona) 2 i 3 października w godzinach od 9:00 do 15:00 – mówią. Drzewka będzie można otrzymać w budynku przy al. Słowackiego 17a (wejście od strony przystanku Radio Kraków).

Punkt kulminacyjny tegorocznej akcji #sadziMY będzie miał miejsce we wtorek 3 października na terenie Nadleśnictwa Suchedniów (RDLP w Radomiu). Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka. – Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda nie tylko patronują przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami, własnym przykładem, zachęcają do działania – czytamy na stronie internetowej Lasów Państwowych. – Po raz piąty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy – zaprasza z kolei prezydent Andrzej Duda.

Sadzonki będą nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Patrycja Bliska 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie