Depilacja laserowa bikini – jak długo się utrzymuje?

Po goleniu maszynką okolice bikini pokrywają się drobnymi stanami zapalnymi; po zastosowaniu depilatora – włoski wrastają w skórę, nierzadko wywołując zmiany ropne. Nie wygląda to ani estetycznie, ani tym bardziej nie jest komfortowe. Rozwiązaniem może okazać się depilacja laserowa, dzięki której długo będziesz cieszyć się gładką skórą okolic intymnych.

Co wpływa na efekty depilacji laserowej bikini?

Mechanizm działania laseroterapii opiera się na emisji światła monochromatycznego o określonej długości fali i precyzyjnie ukierunkowanej. Światło wychwytywane jest przez melaninę, co doprowadza do termicznego uszkodzenia włosa. Niestety melanina nie jest rozmieszczona we włosie jednakowo w całym cyklu jego życia. Jej układ umożliwiający usunięcie charakteryzuje tylko włos w fazie wzrostu. Tylko wówczas zastosowanie lasera ma sens.

Kluczowym czynnikiem wpływającym na skuteczność zabiegu laserowego usuwania owłosienia bikini jest rodzaj samych włosów, w tym ich kolor, grubość i głębokość lokalizacji cebulek włosowych. Okazuje się, że eumelanina we włosach brązowych i czarnych pochłania światło trzydzieści razy bardziej niż feomelanina we włosach blond i rudych. Oznacza to, że posiadaczki jasnego owłosienia będą musiały powtórzyć zabieg kilkukrotnie. W przypadku włosów siwych zabieg w ogóle nie będzie skuteczny, ponieważ brak w nim melanocytów mogących wchłaniać wiązki światła.

Trudniej też usunąć włosy grube (zawierają dużo keratyny) i głęboko osadzone – wówczas efekt gładkiej skóry będzie znacząco odwiedziony w czasie. Niestety okolice bikini charakteryzują się najgłębiej osadzonymi cebulkami włosowymi. Właśnie dlatego tak ważne jest zaplanowanie kilku serii (w odstępach co 4–10 tygodni), aby efekty były w pełni satysfakcjonujące.

Na to, jak skuteczne będzie usuwanie owłosienia okolic bikini przy pomocy lasera, wpływ mają także parametry techniczne wykorzystanego urządzenia, w tym: długość zastosowanej wiązki laserowej, gęstość energii lasera, czy czas emisji impulsu.

Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej bikini?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać – efekty jednorazowej depilacji laserowej nie są dane raz na zawsze. Stałe usuwanie owłosienia oznacza, systematyczne i długotrwałe jego redukowanie dzięki właściwie wykonywanemu zabiegowi. Oznacza to, że depilacja laserowa bikini musi zostać rozplanowana na kilka serii. Jeden zabieg pozwala zmniejszyć obfitość owłosienia o ok. 15–30%. Część włosów podczas zabiegu nie przebiła jeszcze naskórka, znajduje się w fazie uśpienia, a także niektóre mieszki włosowe zdołają się zregenerować. Właśnie dlatego tak ważne jest powtórne wykonanie depilacji.

O tym, jakich efektów możesz się spodziewać, poinformuje się specjalista wykonująca zabieg depilacji laserowej w Krakowie w gabinecie Perfect Estetic. Im jaśniejsze i grubsze włosy, tym więcej serii trzeba zaplanować. Niekiedy konieczne jest też umówienie raz w roku zabiegu korygującego, którego celem jest wyeliminowanie przebijających się włosów. Najczęściej dotyczy to posiadaczek jasnego owłosienia.

Źródło:

  1. S. Malinowska, I. Perzanowska i in., Epilacja laserowa i urządzeniami IPL. Czynniki determinujące skuteczność epilacji, „Kosmetologia Estetyczna” 2018, vol. 7, nr 6, s. 705–709.

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie