Druga akcja dodatkowych szczepień na koronawirusa w Małopolsce

Musisz przeczytać

Klucze, Zakopane, Krynica Zdrój, Szczawnica, – to cztery miejscowości, w których w sobotę i niedzielę (12 i 13 czerwca) będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19. Do tych punktów trafi pięć tysięcy dawek jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson. To już druga taka akcja szczepień na koronawirusa. Pierwsza, kilka tygodni temu na Rynku Głównym w Krakowie, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

– Plenerowe punkty szczepień umiejscowiliśmy tak, by każdy, kto chce się zaszczepić, mógł to zrobić choćby przy okazji wyjazdu weekendowego. Spacer deptakiem w Krynicy-Zdroju czy wizyta na Polskiej Saharze mogą stać się doskonałą okazją, by połączyć przyjemne z pożytecznym – zachęca wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Co ważne, aby przyjąć szczepionkę, wystarczy przyjść z dowodem osobistym i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę. Na Krupówkach szczepienia będzie wykonywał Szpital Powiatowy w Zakopanem, na Pustyni Błędowskiej – Nowy Szpital w Olkuszu, na krynickim deptaku – Szpital im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju, a w Szczawnicy – Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu.

Akcja rozpocznie się w sobotę 12 czerwca o godzinie 10.00 w następujących miejscach:
– Pustynia Błędowska w Kluczach – „Róża Wiatrów”,
– Szczawnica – obok Dolnej Stacji Kolei Linowej – Promenada,
– Krynica-Zdrój – deptak przy pomniku Adama Mickiewicza,
– Zakopane – róg ul. Zaruskiego i Krupówki przy poczcie.
Szczepienia będą kontynuowane również w niedzielę od godz. 10.00. W sobotę szczepienia potrwają do godziny 18.00, a w niedzielę do ostatniej szczepionki.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca