Dziś Dzień Dziecka. Co dla najmłodszych przygotował Kraków?

Musisz przeczytać

Dziś Dzień Dziecka, ale świętowanie w Krakowie można rozłożyć na kilka dni. Oto co czeka najmłodszych w naszym mieście w najbliższym czasie.

Największa kumulacja atrakcji to weekend 3–4 czerwca. Wtedy odbywa się, między innymi, uwielbiana przez krakowian i gości odwiedzających miasto Wielka Parada Smoków, a także Dzień Otwarty Magistratu.

Ofertę z okazji Dnia Dziecka przygotowały także krakowskie instytucje kultury: Dzień Dziecka na sportowo i Dzień Dziecka w instytucjach kultury.

3 czerwca Galeria Bronowice zaprasza na dzień pełen niezapomnianych wrażeń i przygód z najsympatyczniejszą pszczółką. W programie konkursy z nagrodami i zabawy na scenie , malowanie twarzy, studio bajkowych tatuaży, rzutnia celnościowa, pajęczy labirynt, ścianki do robienia zdjęć z Pszczółką Mają, gra planszowa i gry multimedialne na tabletach.

Z kolei 2 i 3 czerwca w Nowych Czyżynach czekać będą tysiące klocków Lego. Z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych przygotowano tam aż 5 stref, z których każda oferuje inną rozrywkę. Będzie strefa Lef=go Friends, w której swoje pokoje mają bohaterowie świata Heartlake: Liann, Leo, Nova i Aliya. Wchodząc do nich będzie można m.in. stworzyć autoportret z klocków czy zbudować swój ulubiony deser. Nie zabraknie także takich atrakcji, jak m.in. balansowanie ciałem na desce, ćwiczenia refleksu z migającymi światełkami i rozwiązywanie rebusów. W specjalnej strefie konkursowej organizatorzy przygotowali zadania i zagadki z najróżniejszymi tematami. Nowe Czyżyny przygotowały także atrakcje dla najmłodszych budowniczych – strefę Lego Duplo. To basen z klockami przeznaczonymi dla dzieci w wieku od 1,5 – 5 lat, w którym można tworzyć swoje pierwsze budowle.

Z okazji Dnia Dziecka Krakowskie Centrum Kinowe ARS przygotowało dla dzieci specjalny pokaz filmu „Pinokio”. Wszystkie dzieci, które przyjdą w niedzielę, 4 czerwca, na seans o 17.30 w Reducie otrzymają od Pinokia prezent – niespodziankę.

Z okazji Dnia Dziecka, Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na specjalną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. W niedzielę, 4 czerwca, maluchy obejrzą film Kicia Kocia mówi: Dzień dobry! oparty na uwielbianych książeczkach Anity Głowińskiej. Każdy mały widz otrzyma prezent-niespodziankę, a po seansie odbędzie się wspólne kolorowanie obrazków z bohaterami bajki.

Funny Balls Show – widowisko teatralne, w którym można zobaczyć ponad 3 000 balonów w wyjątkowych kolorach i niespotykanych dotąd kształtach, odbędzie się 4 czerwca, o godz. 12.00 w Kinie Kijów.

Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca