Dziś protest taksówkarzy! Domagają się pomocy od państwa i zamierzają zablokować miasto

Kolumny taksówek przejadą największymi miastami w Polsce, także w Krakowie. Taksówkarze organizują protest, bo domagają się pomocy od rządu.

„W najbliższą środę, 25 listopada 2020 roku odbędzie się ogólnopolski protest taksówkarzy ws. objęcia branży taxi wsparciem finansowym w ramach projektowanej tarczy antykryzysowej. Protest jest organizowany przez Ogólnopolskie Porozumienie Taxi, w skład którego wchodzą przedstawiciele największych krajowych organizacji środowiskowych taksówkarzy” – czytamy na stronie protestu.

Taksówkarze domagają się pomocy od państwa w związku z sytuacją pandemiczną. „W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w postaci zamknięcia lokali gastronomicznych, pubów, dyskotek, kin, teatrów, a także szkół i uczelni wyższych, przychody uzyskiwane przez taksówkarzy zmalały nawet o 90 proc. Brak pomocy finansowej ze strony rządu skutkować będzie bankructwem tysięcy polskich przedsiębiorców trudniących się zarobkowym przewozem osób taksówką”.

Gdzie spodziewać się utrudnień? Wiadomo tylko, że w Krakowie taksówkarze zbiorą się na ul. Basztowej pod siedzibą Urzędu Wojewódzkiego. Prawdopodobny jest przejazd Aleją Trzech Wieszczów.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie