Fenomen Nocy Muzeów. Wzięło w niej udział 100 000 krakowian i gości

Te liczba robi wrażenie. 100 tys. osób wzięło udział w krakowskiej Nocy Muzeów, która w tym roku odbyła się 19 maja. Do dyspozycji zwiedzających było Wzięło  ponad 60 instytucji

W tym roku największym zainteresowaniem cieszyła się oferta Muzeum Narodowego w Krakowie – z frekwencją ponad 28 000 odwiedzających, Zamku Królewskiego na Wawelu (ponad 22 000) oraz Muzeum Krakowa, którego oddziały zwiedziło ponad 13 000 osób. Liczna grupa krakowian i gości odwiedziła także Muzeum Manggha (ponad 4 000), Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK oraz Muzeum Fotografii (w obu instytucjach ponad 3 000).

Noc Muzeów to jedna z odsłon cyklu Krakowskie Noce, którego ideą jest popularyzacja uczestnictwa w kulturze − zaproszenie do korzystania z atrakcyjnej oferty skierowanej do mieszkańców Krakowa i odwiedzających miasto turystów. To jednocześnie promocja dziedzictwa i kultury Krakowa oraz jego potencjału twórczego.

Projekt składa się z siedmiu odsłon. Poza Nocą Muzeów, która odbyła się 19 maja, a także zrealizowaną w kwietniu Nocy Kin Studyjnych, przed nami jeszcze Noc Tańca (3 czerwca), Noc Teatrów (17 czerwca), Noc Jazzu (15 lipca), Noc „Cracovia Sacra” (14 i 15 sierpnia) oraz Noc Poezji (8 października).

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie