Gala „Kraków dla kobiet” za nami

Ponad 300 uczestniczek wzięło udział w gali „Kraków dla kobiet”, która odbyła się 22 czerwca w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa. Podczas wydarzenia krakowianki miały okazję wysłuchać ciekawych rozmów o życiu, trudnościach i szansach związanych z osiąganiem sukcesu zawodowego, work-life balance, a także o ważnych inicjatywach miejskich i możliwościach działania na rzecz mieszkańców Krakowa. Jak zapowiadają organizatorzy – to nieostatnia tego typu inicjatywa.  

Gala została zorganizowana przez Rafała Komarewicza, przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, oraz Anetę Wątor, przedsiębiorczynię i trenerkę metody Kaizen. – To szczególnie ważne, że nasze wydarzenie odbywa się właśnie w sali obrad – to wyraźnie
pokazuje, że Kraków jest dla kobiet. Dzisiaj to Wy, drogie Panie decydujecie o losach swoich i symbolicznie – miasta – powiedział podczas otwarcia gali  Rafał
Komarewicz.

fot. Filip Radwański

Ewa Wachowicz podzieliła się swoim przepisem na budowanie autentycznej marki osobistej, inspirując uczestniczki do odkrywania swojego potencjału i kreowania własnej tożsamości.

W panelu „Inspirujące liderki” wzięły udział Magdalena Rabiej, kierowniczka krakowskiego biura Google, oraz Joanna Gąsiorowska, lifestylowa influencerka. Obie panie podzieliły się swoimi doświadczeniami i udzieliły cennych wskazówek dotyczących osiągania sukcesu zawodowego. Rozmowa krążyła również wokół tematu łączenia życia prywatnego i rodzinnego z życiem zawodowym.

Elżbieta i Andrzej Lisowscy, znani podróżnicy i autorzy książek, opowiedzieli o tym, jak radzą sobie z trudnościami w związku i jak łączą pasję, pracę i codzienne życie. – Obydwoje nie potrafimy żyć w sposób zaplanowany. Naszą receptą na długoterminową relację jest poszanowanie wolności osobistej każdego z nas. Dajemy sobie przestrzeń – mówiła Elżbieta Lisowska.

fot. Filip Radwański

Adrianna Palka, trenerka i biegaczka, podkreśliła znaczenie równowagi i aktywności fizycznej w panelu „Synergia sportu i biznesu”  – My się sugerujemy, porównujemy, czytamy informacje, które nie do końca są rzetelne, a to jest ogromnie ważne, aby znaleźć równowagę, a także taką dziedzinę aktywności czy dietę, która nam, indywidualnie, służy” – mówiła Adrianna Palka.

Panel „Aktywne kobiety w przestrzeni miejskiej” skupiał się na działaniach aktywistek
miejskich i społecznych oraz radnych. Wystąpiły podczas niego: Małgorzata Jantos – radna miasta Krakowa, Małgorzata Szostak – działaczka społeczna pracująca z osobami w kryzysie bezdomności oraz Karolina Górnisiewicz – jedna z inicjatorek Lodówek Pełnych Dobra.

Współorganizatorka wydarzenia Aneta Wątor przedstawiła uczestniczkom metodę Kaizen, czyli filozofię związaną z małymi, codziennymi krokami, które mogą przynieść niezwykłe efekty – Praca nad samą sobą uczyni cię lepszym człowiekiem, co w konsekwencji przełoży się na lepsze relacje z innymi, na bycie lepszą matką, żoną, przedsiębiorczynią. Zamień marnotrawstwo na produktywność. Nawyki to druga natura człowieka, pracuj nad tym by ci służyły. Kaizen to proces ciągłego doskonalenia. Duże rezultaty są wynikiem wielu małych zmian, które dokonują się w czasie. Kaizen ułatwia osiąganie celów życiowych, uczy, w jaki sposób skutecznie realizować swoje plany. Celem tej filozofii jest stałe zastępowanie marnotrawstwa czynnościami dodającymi wartości i energii. Pomyśl, jaką jedną małą rzecz możesz zrobić dzisiaj, aby udoskonalić swoje działanie? – mówiła trenerka. Zaś o sile sprawczości oraz korzyściach płynących z działania i angażowania się w rozwój miasta opowiedział Rafał Komarewicz.

fot. Filip Radwański

Galę zamykała inspirująca rozmowa z aktorką i rektorką krakowskiej Akademii Sztuk
Teatralnych – Dorotą Segdą, która zostawiła krakowianki z przesłaniem: „Naprawdę pewne rzeczy, które myślimy sobie, że nie są dla nas, tylko czekają żebyśmy się za nie zabrały. To ważne, żebyśmy nie oddawały zbyt łatwo swoich rzeczy w cudze ręce – znajomych, męża, rodziny. Abyśmy umiały mówić o tym, co czujemy i z czym się nie zgadzamy. To, o czym mówię to nie jest odwaga, można to nazwać asertywnością – ona jest bardzo ważna”

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie