Gaz pieprzowy w krakowskiej restauracji. Ewakuowano ponad 100 osób

Ta noc nie była udana dla gości lokalu Layla Lounge Bar przy ul. Dietla. Powodem całej sytuacji był gaz, który rozpylony został w lokalu. 100 osób zostało ewakuowanych.

Do zdarzenia doszło w restauracji Layla Lounge Bar około godziny 2 w nocy. Dwoje młodych ludzi, którzy przechodzili ulicą Dietla, rozpyliło gaz pieprzowy przez wentylację. Główna sala lokalu znajduje sie na poziomie -1. Dzięki szybkiej reakcji obsługi nikomu nic się nie stało. Personel oraz klienci zostali ewakuowani.

Sprawczyni, wraz z drugą osobą została ujęta kilkanaście metrów dalej. Kobieta została przekazana w ręce przybyłych na miejsce policjantów. 

 – Dziewczyna została zatrzymana przez drugiego właściciela lokalu wraz z jednym z gości imprezy na ulicy Starowiślnej(100 metrów od lokalu), gdzie po krótkiej chwili przybyło dodatkowych 2 gosci by zapobiec ewentualnej ucieczce sprawczyni która była w towarzystwie kolegi lub partnera. Sprawczyni została aresztowana przez policję. Została przeszukana i miała przy sobie gaz oraz przyznaje się do popełnionego czynu. Lokal posiada nagrania ze zdarzenia oraz z ewakuacji lokalu – relacjonuje redakcji KRKnews.pl Lidia Hutniczak, właścicielka lokalu. 

 – Dziękujemy wszystkim gościom za współpracę, sprawną ewakuację, niesamowite wsparcie i zachowanie spokoju. Szczególnie dziękujemy tym z naszych gości, którzy pomogli w aresztowaniu dziewczyny – napisali właściciel restauracji w mediach społecznościowych. 

Layla Lounge Bar jest prowadzona przez dwóch właścicieli – Lidię (podróżniczkę, lingwistykę oraz szefową kuchni i managerką) oraz Fawzego(również podróżnika, z zawodu analityka finansowego i managera lokalu który pochodzi z Libanu.). W lokalu podawane są dania kuchni libańskiej oraz napoje na bazie syropów sprowadzanych z Libanu oraz wino libańskie. Są w nim organizowane cykliczne wydarzenia językowe, imprezy bałkańskie, hiszpańskie, włoskie oraz inne międzynarodowe imprezy z DJem jak i muzyką na żywo. 

Najnowsze

Co w Krakowie