Śmiertelny wypadek na budowie. 56-latka przygniotło wozidło pełne ziemi

Tragedia na budowie – zginął 56-letni mężczyzna obsługujący wozidło. Został przygnieciony przez maszynę. Mimo niezwłocznej pomocy życia mężczyzny nie udało się uratować.

Do śmiertelnego wypadku na budowie doszło w środę, 2 listopada 2022 roku. Jak podaje wielicka policja, do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na placu budowy domku gospodarczego, na terenie gminy Gdów, w powiecie wielickim. Zginął 56-letni mężczyzna obsługujący wozidło.

Dyżurny wielickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku, do którego doszło na terenie gminy Gdów. Tragedia wydarzyła się ok. godziny 9. – 56-letni mężczyzna podczas prac ziemnych związanych z wykopywaniem fundamentów budynku gospodarczego, wywoził wozidłem z wykopu ziemię. W trakcie jazdy ziemia znajdowała się z tyłu pojazdu, kabłąk zabezpieczający, nie był wysunięty nad kierowcę. W czasie wywozu ziemi wozidło wywróciło się do tyłu przygniatając kierowcę. Pomimo niezwłocznie udzielonej pomocy nie udało się uratować mężczyzny – relacjonują wieliccy policjanci.

Fot. Policja w Wieliczce

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie