Idzie zima. Jest ostrzeżenie synoptyków. Drogowcy w gotowości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dla 14 województw. Według prognoz zima ze śniegiem zawita także do Małopolski.

„W najbliższy weekend spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem, zrobi się też chłodniej. Uwaga, warunki na drogach mogą być trudne, będzie ślisko” – ostrzega IMGW. Już w piątek strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem nasunie się od południa nad obszar województw opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Do piątkowego wieczoru miejscami spaść może do 10 cm śniegu. Opady te w nocy będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim.
Opady śniegu i deszczu ze śniegiem znacząco utrudniać będą warunki na drogach i chodnikach. Od piątkowego popołudnia zalegać może pokrywa śnieżna lub błoto pośniegowe, a w sobotni poranek miejscami topniejący śnieg może zamarzać, i nawierzchnie dróg i chodników będą śliskie.

Na prognozy zareagowali drogowcy, którzy zapewnili są gotowi na zimę. – Sól i materiały uszorstniające są zmagazynowane. Sprzęt zimowego utrzymania dróg krajowych w Małopolsce jest przygotowany. Sprzęt oczekuje w bazach i w każdej chwili, gdy zajdzie taka potrzeba zostanie użyty – informuje Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W gotowości są także miejskie służby drogowe w Krakowie.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie