Inspektor sanitarny ujawnił, ile osób zmarło w Małopolsce po zaszczepieniu na koronawirusa

– Szczepienia na koronawirusa są bezpieczne – zapewnia Jarosław Foremny, małopolski inspektor sanitarny. W naszym województwie po zaszczepieniu na koronawirusa zmarło 10 osób. – To siedem tysięcznych promila wszystkich zaszczepionych – podkreśla przedstawiciel małopolskiego Sanepidu.

Podczas sesji małopolskiego sejmiku Jarosław Foremny informował o sytuacji epidemicznej w naszym regionie. Podkreślał, że sytuacja poprawia się z dnia na dzień, lada moment będziemy na takim poziomie zakażeń, jak we wrześniu ubiegłego roku, czyli przed wybuchem trzeciej fali pandemii koronawirusa.

Małopolski inspektor sanitarny mówił także, że akcja szczepień w naszym regionie idzie dobrze. Podkreślał, że szczepienia na koronawirusa są bezpieczne. Poinformował, że po przyjęciu takiej szczepionki w Małopolsce zmarło 10 osób. – To tylko siedem tysięcznych promila wszystkich zaszczepionych. Najmłodsza z tych osób miała 71 lat, były to osoby starsze i u których zdiagnozowano też inne choroby – podkreślał Jarosław Foremny.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie