Plotki o skandalu obyczajowym przerodziły się w publikację o brudnej wojnie w PiS

Afera obyczajowa w Olkuszu? Najpierw pikantne szczegóły pojawiały się na forach dyskusyjnych w mediach społecznościowych. Potem o rzekomym skandalu zaćwierkał Bart Staszewski. Teraz opisuje go Interia.

„Brudna polityczna gra w Olkuszu. W tle zarzuty o zdradę i seks” – to tytuł artykułu Interii. Główni bohaterowie tej opowieści to były starostwa olkuski Paweł Piasny oraz jego następca Bogumił Sobczyk, obecny starosta. „W połowie wakacji na olkuskich forach internetowych pojawiły się informacje o rzekomym romansie Bogumiła Sobczyka, a miasto zamieszkanie przez ponad 30 tys. ludzi zaczęło huczeć od plotek. Polityk miał nawiązać intymną relacje z lokalnym aktorem, który jest ojcem i mężem. Schadzkę mieli odkryć prywatni detektywi wynajęci przez żonę jednego z mężczyzn” – podaje Interia.

Dziennikarze portalu zapytali starostę o komentarz w tej sprawie. – Są to kłamstwa niemające żadnego oparcia w rzeczywistości. We wpisach jestem oskarżany o hipokryzję, a oskarżenia oparte są na nieprawdzie i domysłach. Nie wiem, kto jest pomysłodawcą tych plotek, ani kiedy powstały – stwierdził Bogusław Sobczyk. Zwracał też uwagę, że nieprzychylne dla niego komentarze są anonimowe.

Interia nie przesądza, czy skandal obyczajowy w Olkuszu to rzeczywista afera czy tylko niepotwierdzone plotki. Informuje, że żona aktora rzeczywiście chce zakończyć to małżeństwo, ale nie chce rozmawiać o przyczynach tej decyzji. Za to znany działacz LGBT jednoznacznie ocenia sytuację, czemu wyraz dał w swoim wpisie na Twitterze sprzed blisko dwóch tygodni.

Z informacji uzyskanych przez Interię od lokalnych polityków PO i PiS wynika, że „rewelacje dotyczące prywatnego życia starosty, to element lokalnej wojny między działaczami powiatu. Po jednej stronie barykady ma być Bogumił Sobczyk a po drugiej jego poprzednik – Paweł Piasny”.

W poniedziałek, 8 sierpnia 2022 roku miała miejsca zupełnie inna odsłona olkuskiego skandalu. „Ktoś rozrzucił po mieście materiały zawierające fotografię i zafoliowaną kartkę z pytaniami. Na zdjęciu widać Pawła Piasnego, który rzekomo całuje się z tajemniczą brunetką. Autor liściku pyta m.in. czy zdjęcie jest autentyczne, a także chce się dowiedzieć o „przykre insynuacje na temat życia prywatnego innych”. Znajomi byłego starosty z mediów społecznościowych szybko stwierdzili, że fotografia nie jest prawdziwa”.

Cały artykuł – Olkusz. Bogumił Sobczyk. Oskarżenia o romans – Wydarzenia w INTERIA.PL.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie