„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Jak policja będzie karać za wyjście w Sylwestra? Indywidualnie

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Komu i za co policja może wystawić mandat w Sylwestra? Wiemy, już jakie będą kary za złamanie zakazu przemieszczania się. Policja informuje, że każda sprawa będzie traktowana indywidualnie. Może skończyć się tylko pouczeniem, ale też mandatem albo wnioskiem do sądu. Najgorzej, jak sprawa trafi do sanepidu, bo wtedy może to być nasz najdroższy Sylwester, czyli kara do 30 tys. złotych.

W nocy z 31 grudnia 2020 (od godz. 19) na 1 stycznia 2021 (do godz. 6) obowiązuje zakaz przemieszczenia się. Wprawdzie premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że to nie godzina policyjna, ale w praktyce została ona wprowadzona. Za złamanie zakazu przemieszczania się grożą surowe kary.

Sylwestrowe memy - śmiać się czy płakać?

Sylwestrowe memy - śmiać się czy płakać?

Za co? Np. za wyjście na zewnątrz w godzinach, kiedy to jest zakazane. Można wyjść na ulice na spacer z psem, po lekarstwa i w celu zaspokojenia „niezbędnych potrzeb życiowych”. Jakich? To będzie oceniać policjant, który nas zatrzyma. Dlatego w oficjalnym stanowisku policji mowa jest o indywidualnym rozpatrywaniu każdego przypadku z osobna.

Na pewno policja będzie ścigać wychodzących na ulice, by puścić sobie fajerwerki. Ale już robiący to na własnych podwórkach w domach jednorodzinnych, czy na balkonach w blokach nie będą karani. Choć przecież odpalanie sztucznych ogni w blokowiskach do bezpiecznych nie należy.

Nawet jak policjant uzna, że mieliśmy prawo do wyjścia z domu, to możemy dostać mandat za zbyt bliską odległość od innych. Nie wolno zapominać, że cały czas obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego – co najmniej 1,5 metra od drugiej osoby. I oczywiście trzeba mieć maseczkę na twarzy, bo jej noszenie w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe.

Kara może nas spotkać także zbyt liczne grono osób u nas w domu. Nawet jeśli wszyscy goście przyszli do nas na Sylwestra przed godz. 19, to jeśli będzie ich zbyt dużo, a ktoś doniesienie o tym policji, możemy mieć kłopoty. W tym przypadku może się skończy nawet na wniosku do sanepidu i karą w wysokości 30 tys. złotych.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca