Jak polityk może się tak wygłupić?! Wiceprezydent Kulig zmasakrował Marka Pęka [wideo]

facebook Majchrowskiego

Takiego cyrku jeszcze nie widzieliśmy! Ci z Zalewskiego oblali się rumieńcem, Monty Python oddał palmę pierwszeństwa, a najwięksi klauni pękli ze śmiechu. Zapraszamy na show cyrku im. senatora Marka Pęka.

Senator był oczywiście gwiazdą, a jego występ pilnie rejestrowała kamera, trzymana podobno przez jednego z radnych PiS-u (sic!). A więc – senator wparował do magistratu przeprowadzić kontrolę! Może akurat miał chwilę, może przechodził w okolicy, albo otrzymał SMS od kogoś z góry z hasłem: „Rzuć okiem, co tam w Krakowie”.

No to Pęk z doklejonym sztucznie uśmiechem wparował robić show, gdy przywitał go wiceprezydent Andrzej Kulig. I już po tym powitaniu na miejscu senatora wzięlibyśmy kamerzystę pod pachę, grzecznie przeprosili i zamknęli drzwi. Pęk wolał się jednak kłócić o to, czy został wybrany przez suwerena, więc Kulig – profesor prawa konstytucyjnego – szybko sprowadził go na ziemię.

„Ja prawo konstytucyjne zdałem na 5, a pan na 3” – rzucił Kulig, co widać poniżej

Interwencja senatorska Marka Pęka w Magistracie u prezydenta Majchrowskiego! Senator oczekuje odpowiedzi na konkretne pytania o zadłużenie miasta, przyznawane bez uzasadnienia nagrody dla wiceprezydentów czy o umowy zawierane przez prezydenta.

Opublikowany przez Prawo i Sprawiedliwość Kraków Środa, 13 czerwca 2018

Później było jeszcze lepiej, bo pan senator zaczął robić zdjęcia segregatorów.

Urząd działa transparentnie i przejrzyście. Wszystkie szafy i segregatory stoją przed Panem Senatorem Markiem Pękiem z PiS otworem.

Opublikowany przez Jacek Majchrowski Środa, 13 czerwca 2018

Po tym kabarecie internauci nie zostawili na nim suchej nitki.

– Niech poukłada kolorami i wyjdzie…- napisał jeden z nich, a kolejny dodał: – Niech pan weźmie te z etykietami: „łapówki”, „lewe umowy” oraz „kwity na Wassermanową” i do prezesa.

Show Pęka zrelacjonował na Facebooku także radny Łukasz Wantuch.

„Pięknie Pęka postawił do pionu Zastępca Prezydenta Andrzej Kulig- jak krnąbrnego studenta, który przychodzi skacowany na egzamin z pretensjami do całego świata. […] Nie za bardzo rozumiem, jaki był cel tego tatarskiego najazdu. Liczyli, że złapią na gorącym uczynku skarbnika miasta Lesława Fijała, jak chowa złoto i dolary pod dywan?” – napisał Wantuch.

A żeby było zabawniej, Pęk miał zarzucić miastu, że wzięło kredyt we frankach szwajcarskich. – Kredyt we frankach jest dla mnie ewidentnym przykładem niegospodarności – relacjonuje słowa senatora Wantuch.

Okazuje się jednak, że właśnie taki kredyt ma… Pęk.

Po tym wszystkim senator powinien trzasnąć batem na słonie, zwołać małpki, zmyć uśmiech z twarzy i zapakować cały majdan do cyrkowego taboru. I wyjechać jak najdalej od Krakowa!

mj

zdjęcie tytułowe/ facebook Jacka Majchrowskiego

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.

Zobacz także