Biznes

Jakie korzyści daje współpraca z biurem nieruchomości przy sprzedaży mieszkania?

Mogłoby się wydawać, że sprzedaż świeżo odnowionego mieszkania w prestiżowej lokalizacji to zadanie nie należące do najtrudniejszych i wystarczy tylko umieścić ogłoszenie w prasie lub na stronie internetowej. W rzeczywistości jednak nawet właściciele atrakcyjnych lokali miewają spore trudności ze znalezieniem zainteresowanego kupca. W takiej sytuacji warto nawiązać współpracę z biurem nieruchomości. Jakie korzyści daje to rozwiązanie?

Współpraca z biurem nieruchomości to przede wszystkim wygoda

Każdy kto próbował kiedykolwiek sprzedać mieszkanie z pewnością wie, jak ważne jest przygotowanie atrakcyjnego ogłoszenia. Powinny znaleźć się w nim także wyraźne zdjęcia dobrej jakości, które pozwolą potencjalnemu kupującemu wyobrazić sobie jak wygląda nieruchomość. Oczywiście warto też odpowiednio przygotować sam lokal i niekoniecznie musi to być generalny remont. Czasem wystarczy zmiana ustawienia mebli lub dodatków, aby wnętrza nabrały świeżości i prezentowały się jeszcze lepiej. Kolejny krok to umieszczenie ogłoszenia w odpowiednich miejscach – w ostatnim czasie najbardziej popularne są niewątpliwie strony internetowe. Pamiętajmy jednak, że aby zwiększyć szanse na znalezienie chętnego kupca, warto ogłaszać się na różnych portalach. Współpracując z biurem nieruchomości można liczyć na profesjonalne wsparcie na każdym z tych etapów. Specjaliści nie tylko przygotują ogłoszenie i zajmą się jego promocją, ale też będą odbierać telefony od zainteresowanych kupnem. Dla osób oferujących mieszkania czy domy na sprzedaż takie rozwiązanie jest bardzo wygodne.

Wsparcie prawne i profesjonalne doradztwo 

Każde fachowe biuro nieruchomości w Krakowie, Warszawie czy innych większych czy mniejszych miastach, zatrudnia specjalistów, którzy doskonale znają rynek i potrafią skutecznie wypromować konkretną ofertę, ale mają też wiedzę prawniczą, dzięki czemu są w stanie zaoferować wsparcie w wielu kwestiach. Sprawdzą stan prawny nieruchomości, przygotują umowę przedwstępną, a ponadto zadbają o zabezpieczenie płatności. Osoby planujące sprzedaż nieruchomości mogą dzięki temu mieć pewność, że cała transakcja odbędzie się zgodnie z prawem, a ich interesy będą chronione przed nieuczciwością kupców.

Lepsza cena

Największą zaletą współpracy z biurem nieruchomości jest bez wątpienia możliwość skorzystania z pomocy specjalistów mających doświadczenie w przeprowadzaniu sprzedaży mieszkań, a co za tym idzie – doskonale znających rynek.Każda znacząca agencja nieruchomości w Krakowie, bez większych trudności będzie więc w stanie określić jaki segment mieszkań cieszy się największą popularnością wśród kupujących, i w jakiej lokalizacji można najkorzystniej sprzedać lokal.

Pozwoli to określić cenę transakcji na poziomie satysfakcjonującym dla sprzedającego, a jednocześnie gwarantującym sprzedaż w krótkim czasie. Nawiązanie współpracy z biurem nieruchomości niesie więc wiele korzyści, dlatego warto się zastanowić nad sprzedażą mieszkania z pomocą profesjonalnego pośrednika, zwłaszcza jeśli zależy nam na czasie.

/artykuł sponsorowany/