Jarosław Gowin rezygnuje ze startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych

Jarosław Gowin, były wicepremier, ogłosił, że nie zamierza startować w nadchodzących wyborach parlamentarnych. O oficjalnej decyzji polityka poinformowała Interia.

W swoim oświadczeniu opublikowanym przez portal Interia, Jarosław  Gowin podziękował wszystkim obywatelom, którzy oddawali na niego swoje głosy przez osiemnaście lat, jakie spędził w Senacie i Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Wyraził uznanie dla ich zaufania, podkreślając, że nie ma dla niego nic cenniejszego niż wyraz zaufania wyborców. Dodatkowo, były wicepremier podziękował Polkom i Polakom za rozmowy i spotkania, nawet za słowa krytyczne, które zawsze traktował poważnie.

 – Nie ma dla mnie ważniejszego i cenniejszego wyrazu zaufania. Wszystkim Polkom i Polakom dziękuję za rozmowy i spotkania, także za słowa krytyczne, których nigdy nie lekceważyłem” – czytamy w oświadczeniu Gowina.

Gowin przypomniał również o swojej służbie państwu, pełniąc funkcje ministra sprawiedliwości, ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Podkreślił, że zawsze traktował obowiązki rządowe jako służbę dla Ojczyzny i najwyższy zaszczyt. 

 – W ciągu tych osiemnastu lat pełniłem funkcję ministra sprawiedliwości, ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Obowiązki rządowe traktowałem w kategoriach służby Ojczyźnie i najwyższego zaszczytu – napisał polityk.

W swoim oświadczeniu Gowin wspomniał także o swojej roli jako ministra nauki i szkolnictwa wyższego, gdzie przeprowadził reformę, poprzedzoną szerokimi konsultacjami społecznymi – Jako minister nauki i szkolnictwa wyższego wdrożyłem reformę poprzedzoną największymi od 1989 roku konsultacjami społecznymi – napisał Gowin.

Były wicepremier podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, włączając w to współpracowników, ekspertów, dziennikarzy, organizacje pozarządowe oraz środowisko akademickie. Dodał, że praca nad tą reformą była możliwa dzięki współpracy różnych partii politycznych, co dowodzi, że w polityce jest miejsce na patriotyzm, honor, odwagę i wierność przekonaniom.

Na koniec swojego oświadczenia Gowin skierował wyrazy wdzięczności, przyjaźni i szacunku do swoich koleżanek i kolegów z Porozumienia, partii politycznej, do której należy. Podziękował im za oddanie i lojalność, zarówno w czasach wyborczych sukcesów, jak i w momentach, gdy razem blokowali niedemokratyczne inicjatywy czy stawiali opór wobec niekorzystnych dla Polski decyzji.

 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie