Szpital Żeromskiego będzie miał nowego dyrektora

Musisz przeczytać

Na początku przyszłego roku poznamy nazwisko dyrektora szpitala Żeromskiego. Właśnie został ogłoszony konkurs na stanowisko szefa tej nowohuckiej placówki medycznej.

Szpitalem Żeromskiego od 2016 roku kieruje od Jerzy Friediger. Wcześniej przez kilka lat był radnym miejskim, wybranym z list prezydenckiego komitetu Przyjazny Kraków. Od 2015 r. pełnił funkcję społecznego doradcy prezydenta miasta Krakowa ds. ochrony zdrowia. Jerzy Friediger jest członkiem prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, w strukturach Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie i Naczelnej Rady Lekarskiej działa od 1997 roku.

Jego następcę w gabinecie dyrektora szpitala Żeromskiego poznamy w styczniu 2023 roku. Jak podaje magistrat, ogłoszony właśnie konkurs na stanowisko „Kierownika (dyrektora) Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie” powinien zostać rozstrzygnięty do 7 stycznia 2023 roku. Chętni do kierowania nowohuckim szpitalem mają tylko dwa tygodnie na złożenie swojej kandydatury.

Wymagania? Wykształcenie wyższe i co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Staż na kierowniczym stanowisku może być krótszy – co najmniej trzy lata, ale przy ukończeniu studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie. Preferowani będą kandydaci, którzy pełnili funkcje kierownicze w podmiotach medycznych. Chętni do zostania dyrektorem miejskiego szpitala muszą przedstawić koncepcję działalności Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie na lata 2023 – 2025 wraz z propozycją planu finansowego na lata 2023 – 2025.

Więcej o konkursie – KONKURS NA STANOWISKO KIEROWNIKA (DYREKTORA) SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO SPZOZ W KRAKOWIE- Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa – BIP MK.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca