Zmiany personalne w parafiach Archidiecezji Krakowskiej. Nowego proboszcza ma katedra na Wawelu

Musisz przeczytać

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wręczył nominacje i dekrety ok. 30 kapłanom Archidiecezji Krakowskiej. Wśród nich jest ksiądz kanonik Paweł Baran – nowy proboszcz katedry na Wawelu.

Zmiany personalne w parafiach Archidiecezji Krakowskiej dokonywane są zwykle przed wakacjami. W tym roku także nowych proboszczów i wikarych poznaliśmy w czerwcu. Ale teraz (w sobotę, 20 sierpnia 2022) abp Marek Jędraszewski wręczył nominacje i dekrety ok. 30 księżom. Wśród nominowanych jest nowy proboszcz jednej z najważniejszych parafii – parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie-Wawelu.

Ks. dr Paweł Baran, ur. 17.06.1983 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Stanisława Dziwisza w dniu 31 maja 2008 r. w Katedrze na Wawelu. W 2017 r. ukończył studia specjalistyczne z teologii liturgii na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie. Były prefekt i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie; od 2017 r. Ceremoniarz Archidiecezji Krakowskiej; w 2021 r. powołany na członka Zarządu Krakowskiej Fundacji Centrum Informacji, Spotkań, Dialogu, Wychowania i Modlitwy w Oświęcimiu oraz dyrektora domu prowadzonego przez tę Fundację w Oświęcimiu; od 1 lipca 2022 r. administrator parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie-Wawelu. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 1 września 2022 r. powołał go na jej proboszcza.

Poniżej pełna lista sierpniowych zmian personalnych w parafiach Archidiecezji Krakowskiej:

Ks. Paweł Baran – mianowany na urząd proboszcza parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie-Wawelu.


Ks. Robert Anusiewicz – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. NMP Królowej Polski w Chełmku oraz zadań wizytatora katechetycznego rejonu VII Archidiecezji Krakowskiej oraz członka Rady Katechetycznej Archidiecezji Krakowskiej i mianowany wikariuszem w parafii pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie.


Ks. Piotr Burtan – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach i mianowany wikariuszem pw. Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu.


Ks. Piotr Dudek – mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Stanisława BM w Krakowie-Dąbiu.


Ks. Piotr Fąfrowicz – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku.


Ks. Kamil Gołuszka – roczny urlop od obowiązków duszpasterskich spełnianych w Archidiecezji Krakowskiej.


Ks. Maksymilian Grabowski – mianowany na urząd asystenta kościelnego Placówki Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Krakowie, z zachowaniem innych powierzonych obowiązków.


Ks. Krzysztof Halaczek – roczny urlop od obowiązków duszpasterskich spełnianych w Archidiecezji Krakowskiej.


Ks. Jan Jakubiec – pozostaje wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Brzeziu.


 Ks. Bartłomiej Kleszcz – pozostaje wikariuszem w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach.


Ks. Grzegorz Kotala – odwołany z funkcji asystenta kościelnego Placówki Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Krakowie, z zachowaniem innych powierzonych obowiązków.


Ks. Dawid Król – mianowany wizytatorem katechetycznym rejonu VIII Archidiecezji Krakowskiej, z zachowaniem pozostałych, wcześniej powierzonych obowiązków.


Ks. Piotr Kuglin – mianowany wizytatorem katechetycznym rejonu VII Archidiecezji Krakowskiej, z zachowaniem pozostałych, wcześniej powierzonych obowiązków.


Ks. Robert Pochopień – pozostaje wikariuszem w parafii pw. Wszystkich Świętych w Rudawie.


Ks. Rafał Ryczek – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie, a także z zadań kapelana Związku OSP Gminy Poronin i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Raciborowicach.


Ks. Krzysztof Ryszawy – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu i mianowany wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim.


Ks. Marcin Sędzik – mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie.


Ks. Jacek Stryczek – roczny urlop od obowiązków duszpasterskich spełnianych w Archidiecezji Krakowskiej.


Ks. Dariusz Susek – zwolniony z obowiązków posługi duszpasterskiej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie i mianowany wikariuszem tejże parafii.


Ks. Zbigniew Szkółka – pozostaje wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-os. Teatralnym.


Ks. Przemysław Szumiec – polecenie podjęcie posługi duszpasterskiej z katechezą szkolną w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini.


Ks. Jacek Tekiela – polecenie podjęcia posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie-os. Dywizjonu 303.


Ks. Maciej Winiarski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Klinach Borkowskich i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Raciechowicach.


Ks. Michał Woźniak – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Przeciszowie.


Ks. Mateusz Wójcik – polecenie podjęcie obowiązków Wiceprzewodniczącego Zarządu Fundacji, a zarazem członka Zarządu-Dyrektora odpowiedzialnego za prowadzenie przez Fundację działalności gospodarczej i dyrektora Domu Fundacji w Oświęcimiu.


Ks. Bartosz Wronikowski – polecenie zakończenia pełnienia obowiązków w Centro di Studi e Ricerche “Ezio Aletti” w Rzymie i mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach.


Ks. Grzegorz Zastawny – mianowany wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka – Redemptor Hominis w Krakowie.


Ks. Artur Zdebski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Klinach Borkowskich.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca