Jest ostrzeżenie urzędu miasta – spadnie nawet 20 cm śniegu. 265 pługów i solarek w gotowości

Zima nie powiedziała ostatniego słowa! Choć mieszkańcy Krakowa mogli uznać ostatnie dni za wyjątkowo ciepłe, to dzisiejszego wieczoru (6 stycznia) prognozowany jest znaczny spadek temperatury. Krakowski magistrat ostrzega przez intensywnymi opadami śniegu. 

– Wedle prognoz, w Krakowie od godz. 20:00 do niedzieli wieczór przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 10 cm do 20 cm. – przekazał urząd miasta za pośrednictwem mediów społecznościowych

Drogowcy zapewniają, że zima ich nie zaskoczy. MPO  w różnych miejscach miasta rozstawiło solarki i piaskarki, które są w gotowości do pracy. Gotowych jest 265 jednostek sprzętu, w tym 73 duże solarki. 

 – W weekend prognozowany jest powrót zimy.Najprawdopodobniej w sobotę wieczorem temperatura spadnie poniżej 0°C przy intensywnych opadach deszczu ze śniegiem, a później tylko śniegu . Opady mają być duże i będą trwały całą niedzielę.
W gotowości będzie 100% sił – deklaruje MPO.

Urząd miasta prosi kierowców „o ustępowanie miejsca i przejazdu dla pługów, solarek i piaskarek, tak by miały one możliwość przejazdu”.

Mieszkańcy Krakowa mogą przysyłać zgłoszenia o oblodzeniu i opadach, konieczności odśnieżania ulic i chodników – mailowo: interwencje24@mpo.krakow.pl lub telefonicznie:12 646 23 61.

Kraków. Tyle śniegu nie było w naszym mieście od 14 lat

Jarek Strzeboński 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie