Wojewoda małopolski wydał pozwolenie na budowę ważnego zjazdu z autostrady A4

Musisz przeczytać

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa drogi krajowej DK 75 na odcinku Brzesko-Nowy Sącz odc. I – II etap. Chodzi o tzw. Łącznik Brzeski, umożliwiający zjazd z autostrady A4 w Brzesku w kierunku Nowego Sącza, z ominięciem Brzeska.

– Realizacja tego zadania jest niezwykle ważna i potrzebna. Budowa zapewni większy komfort życia mieszkańców powiatu brzeskiego. Budowa nowej drogi łącznikowej o wysokich parametrach technicznych usprawni ruch, zwiększy bezpieczeństwo, rozładuje spiętrzenia ruchu w godzinach szczytu i pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum Brzeska. Powstający „Łącznik Brzeski” jest fragmentem większego układu komunikacyjnego o charakterze ponadlokalnym. Docelowo ma połączyć autostradę A4 z nową drogą klasy GP do Nowego Sącza tzw. sądeczanką. Realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa bez dofinansowania ze środków rządowych – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Inwestorem zadania jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Krakowie. Budowana będzie obwodnica Brzeska w nowym przebiegu drogi krajowej nr 75 klasy GP o długości prawie 3 km – II etap „łącznika brzeskiego”, tj. od końca zrealizowanego i funkcjonującego I etapu „Łącznika Brzeskiego” do włączenia do istniejącej drogi krajowej DK75 w Okocimiu. W ramach inwestycji zaprojektowano m.in.: wiadukt drogowy, dwa mosty drogowe przez rzekę Uszwicę, przepusty drogowe, przejścia dla zwierząt, a także ekrany akustyczne. Inwestycją objętych jest ok. 110 działek.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki środkom z Krajowego Funduszu Drogowego. Wartość robót to 110 119 800 zł.

Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może przystępować do prac.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca