Józef Lassota: Majchrowski rządzi zbyt długo

Musisz przeczytać

Czy znajdzie się odpowiedni kandydat? Były prezydent Krakowa, dziś poseł Platformy Obywatelskiej mówi o potrzebie znalezienia osoby, która będzie w stanie odbić miasto z rąk Jacka Majchrowskiego. – Jego prezydentura jest długa. Wymaga to zmiany – powiedział na antenie Radia Kraków.

Dziennikarze zapytali Lassote, czy Majchrowski wygra kolejne wybory. – To jest wróżenie z fusów. Nie wiemy jaka będzie sytuacja, kto będzie kandydował. Jak Jacek Majchrowski będzie kandydował to ma dużą szansę. Jest czas, żeby wspólnie przedstawić kandydata, który potrafi wygrać wybory i nie będzie to kandydat PiS – mówi Lassota.

Polityk PO przyznaje, że padają już pewne kandydatur, ale nie chce mówić o nazwiskach, by ich nie „spalić”. – Czy to będzie kandydat PO czy wspólny z Nowoczesną to nie jest rozstrzygnięte, ale on powinien być. Nazwiska się pojawiają. Trzeba zacząć pracować nad tym, żeby oni byli rozpoznawalni – mówi.

Do tej pory padały nazwiska Bogusława Sonika, Józefa Pilcha i Małgorzaty Jantos.

– Pan poseł Sonik odmówił dwa lata temu kandydowania. Małgorzata Jantos była przez pewien czas kandydatem na kandydata. Ta osoba zna dobrze Kraków. W tej chwili trudno powiedzieć. To wszystko będzie się tworzyło. Dla mnie jedno jest oczywiste. Trzeba się przeciwstawić PiS-owskiemu tsunami. To jest rozkładanie państwa. Samorządy są ostoją, gdzie PiS nie został dopuszczony i mam nadzieję, że nie zostanie – dodaje Lassota.

TUTAJ pełen zapis rozmowy Lassoty z Radiem Kraków.

(wm)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca