Kardynał Stanisław Dziwisz doktorem honoris causa żydowskiej uczelni

„Żydowska uczelnia Touro College and University przyznała doktorat honoris causa najbliższemu współpracownikowi i sekretarzowi Jana Pawła II – kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi” – informuje kuria metropolitalna w Krakowie.

W uzasadnieniu przyznania tytułu, rektor uczelni profesor Alan Kadish napisał: „Zaproszenie do naszego grona akademickiego jest odzwierciedleniem Twojego ważnego wkładu w zrozumienie chrześcijańsko-żydowskie, Twojej pracy na rzecz bezpieczeństwa i pomyślności europejskiej społeczności żydowskiej, Twego głosu w sprawie tolerancji i szacunku, i jasnego przesłania przeciwko antysemityzmowi.”

Wręczenie doktoratu honoris causa kard. Stanisławowi Dziwiszowi nastąpi podczas uroczystej graduacji absolwentów w siedzibie Tauro w Berlinie, podczas której wygłosi on przemówienie.

Touro College otworzono w 1971 w Nowym Jorku. Uczelnia funkcjonuje w 30 lokalizacjach, poza kilkoma miastami amerykańskimi także w Berlinie, Jerozolimie i Moskwie. Pobiera w niej naukę ponad 20 tys. studentów na kilkunastu kierunkach studiów m.in. prawie, pedagogice, pracy socjalnej, medycynie, stomatologii i farmacji. Touro prowadzi także studia wiedzy o Holokauście.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie