Minister prezydenta Dudy wygwizdany przez siatkarskich kibiców w Tauron Arenie [video]

To było trzydniowe święto dla kibiców polskiej siatkówki. Nasz reprezentacja wygrała Memoriał Huberta Wagnera bez straty seta. Tauron Arena w Krakowie była świadkiem nie tylko sukcesu polskich siatkarzy, ale też wygwizdania ministra z Kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Sami zobaczcie, jak zareagowała hala pełna kibiców i sami siatkarze na wystąpienie ministra Piotra Ćwika.

Minister Piotr Ćwik zabrał głos po ostatnim meczu Memoriału Huberta Wagnera, w którym Polacy poknali Serbów 3:0. Przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy gratulował naszej reprezentacji wygranej i życzył tego samego na Mistrzostwach Świata, które rozpoczną się już za klika dni. Ale na zapowiedź wystąpienia Piotra Ćwika kibicie zareagowali gwizdami i buczeniem.

Radio Zet przypomina, że kibicie siatkówki podobnie traktowali innych polityków, którzy pojawiali się na meczach polskiej reprezentacji. „Podobny los spotkał Donalda Tuska, który był obecny na jednym z meczów MŚ w 2014 roku, czy późniejszych latach Ryszarda Czarneckiego i Jarosława Gowina”.

XIX Memoriał Huberta Wagnera [wyniki]
Polska wygrała Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, nie tracąc seta w trzech spotkaniach. Był to jednocześnie dziesiąty triumf „Biało-czerwonych” w tym turnieju.
Piątek: Serbia – Iran 3:2, Polska – Argentyna – 3:0. Sobota: Polska – Serbia 3:0 (22, 23, 22). Bartosz Kurek, Karol Kłos, Kamil Semeniuk, Marcin Janusz, Mateusz Bieniek, Bartosz Kwolek, Paweł Zatorski (libero) oraz Tomasz Fornal, Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Mateusz Poręba. W drugim sobotnim spotkaniu Iran – Argentyna 3:2. Ostateczna kolejność Memoriału: 1. Polska, 2. Argentyna, 3. Iran, 4. Serbia.
Najlepsza szóstka XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera: najlepszy atakujący Ezequiel Palacios (Argentyna), najlepszy środkowy Jakub Kochanowski, najlepszy zagrywający Saber Kazemi (Iran), najlepiej przyjmujący Kamil Semeniuk, najlepszy libero Nikola Peković (Serbia). MVP Jakub Kochanowski.