Kiedy zapadną decyzje na temat nowych obostrzeń? Rzecznik rządu zabrał głos

Musisz przeczytać

W środę lub czwartek rząd ogłosi decyzje na temat obostrzeń po 9 kwietnia.

Przypomnijmy, że obowiązujące restrykcje zapowiedziano na okres od 27 marca do 9 kwietnia. Zamknięto duże sklepy meblowe i budowlane oraz salony fryzjerskie i kosmetyczne, ale też przedszkola i żłobki.

Kiedy można spodziewać się nowych regulacji? – Jutro na podstawie tych danych, które będą spływały z dnia dzisiejszego będziemy podejmować decyzję. Spodziewam się, że informacja spłynie jutro lub w czwartek, co do ewentualnego przedłużenia obostrzeń – zapowiedział Piotr Müller, rzecznik rządu na wtorkowej konferencji prasowej.

Są już pierwsze przecieki. Według RMF FM rząd rozważa przedłużenie zamknięcia żłobków i przedszkoli o tydzień, o czym informowaliśmy tutaj.

Wszystko zależy od statystyk, które nie są optymistyczne. Obecnie do respiratora podłączonych jest w całym kraju 3 315 osób, o ok. 50 więcej niż w poniedziałek. W szpitalach leży 33 544 chorych na koronawirusa, o ponad 800 więcej niż dobę wcześniej. W Małopolsce zajętych jest 390 respiratorów, w szpitalach leży 2 895 osób. To też rekordowe liczby.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca