Kolejne koronawirusowe strefy w Małopolsce!

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podał w czwartek, 13 sierpnia wykaz powiatów, które od piątku, 14 sierpnia zostaną zaliczone do strefy żółtej i czerwonej. Przybyło w tym wykazie przedstawicieli Małopolski.

W piątek, 14 sierpnia zostanie zaktualizowana lista powiatów, w których obowiązują większe obostrzenia epidemiczne. Ogólna liczba takich miejsc w kraju zmaleje z 19 do 18. Ale w Małopolsce będzie ich więcej niż do tej pory. Do tego na tzw. liście ostrzegawczej jest jeszcze jeden powiat z naszego województwa.

Czerwone – powiat nowosądecki i Nowy Sącz

Nie zmieni się sytuacja powiatu nowosądeckiego i Nowego Sącza. Były do tej pory w strefie czerwonej i nadal tam pozostaną. Liczba zakażeń koronawirusem na Sądecczyźnie jest największa w całej Małopolsce.

Żółte – powiaty limanowski i nowotarski

Do powiatów oznaczonych kolorem żółtym zostaną dopisane powiaty limanowski i nowotarski. Tam w ostatnim czasie przybyło wiele nowych zakażeń koronawirusem.

Ostrzeżenie – powiat tatrzański

Jest też lista ostrzegawcza. Jak zaznaczył wiceminister Janusz Cieszyński, to ostrzeżenie, że w takim powiecie liczba nowych zakażeń zbliża się do granicy,której przekroczenie będzie oznaczać zaliczenie do strefy żółtej. Na liście ostrzegawczej znalazł się powiat tatrzański.

Wiceminister Cieszyński zwrócił uwagę, że to miejsce często odwiedzane przez turystów. Pytany, czy resort zdrowia odradza wypoczynek w powiatach żółtych i czerwonych, zaznaczył, że nie ma twardej rekomendacji, ale ministerstwo przekazuje informację, którą turyści powinni uwzględniać przy odejmowaniu decyzji o przyjeździe do miejsc, gdzie jest więcej zakażeń koronawirusem.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie